Film Önerileri-Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film
2020

Film Önerileri-Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film


Covid-19 nedeniyle uygulanan hafta sonu yasaklarında evde ne izleyeceğinize karar veremeyenlerdenseniz Film Önerileri listesi tam olarak sizin için hazırlandı.Bu içeriğimizde adını sıklıkla duyduğunuz filmlerin aksine farklı filmleri bir araya getirmeye çalıştık.

Film önerileri içeriğimizde korku,aksiyon,gerilim,dram,romantik,animasyon ve bilim kurgu türleri içermektedir.Ayrıca film konuları ve IMDb puanları da mevcuttur.Kendinize uygun film türünü kolaylıkla seçebilirsiniz.
İyi seyirler.

1-Anna (2009) IMDb 6,6/10

Aksiyon/Gerilim


anna-film

Anna, işinde oldukça başarılı olan suikastçı bir kadının hikayesini anlatıyor.Son derece zeki ve soğukkanlı olan Anna Poliatova,ailesinin ölümünden sonra yaşadığı kötü hayattan kurtulmak için her şeyi göze alıyor.Beklemediği bir anda istihbarat teşkilatı KGB tarafından iş teklifi aldıktan sonra hayatı artık tam anlamıyla değişir.KGB ajanı olarak çalışmaya başlayan Anna kısa süre içerisinde bir suikast ajanına dönüşür.Anna bu hayattan kurtulmak ister ve kaçış yolu aramaya başlar.

2-İsyan (2002) IMDb 7,4/10

Bilim kurgu

isyan-film

Üçüncü dünya savaşı sonrasında Libria şehrinde faşistlerin yönetimi ele almasıyla başlar.Savaş travmasını üzerinden atamayan rejim barışı korumak adına insan duygularını kontrol altında tutabilmek için Prozium adlı bir ilaç üretir.Bu rejim duygularla birlikte aynı zamanda sanatın da düşmanıdır.Bu nedenle savaş öncesinden kalma tüm sanat eserleri yok edilmektedir.John Preston,bir gün Prozium adlı ilacı kullanmayı unuttuğu için gerçeklerin farkına varır ve rejime karşı isyan başlatır.
Filmin konusu Fahrenheit 451,1984 ve Matrix’e benzerlik göstermektedir. Eğer bu filmleri severek izlediyseniz keyifle izleyebileceğiniz bir film olacaktır.

3-Umudunu Kaybetme (2006) IMDb 8/10

Dram

 

umudunu-kaybetme-film

Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan ve maddi açıdan zorluklar yaşayan bir babadır. Yaşanılan bu sıkıntılardan dolayı eşi daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk eder. Christopher adındaki oğulları ise babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi baba ve oğlu dışarı atar.Sokaklarda kalmaya başlarlar.Gardner birçok işte çalışarak ayakta durmaya çalışır. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Sevgiye eklenen bir var olma savaşı hiç şüphesiz, vakti geldiğinde tüm kapıları açacaktır.

4-Kapan (2017) IMDb 7,7/10

Korku/Gerilim

kapan-film

Chris Washington sıradan bir siyahi gençtir. Sevgilisi Rose Armitage ile mutlu bir ilişki sürdürmektedir. Rose sevgilisini ailesiyle tanıştırmaya karar verir. Chris Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezer. Bir süre sonra mülkte kalmakta olan siyahi kişilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzerine bir kaçış yolu aramaya başlar. Kurtulması sandığından çok daha zor olacaktır.

5-Leylekler (2016) IMDb 6,8/10

Animasyon

leylekler-film

Tarihin en eski zamanlarından beri yeni doğmuş bebekleri ailelerine leylekler teslim etme görevini üstlenmiştir.Artık bebek dağıtımını bırakarak global bir internet perakende şirketi için paket dağıtımı işine başlamaya karar verirler.Yani leylekler insanlara kargo götürmektedir.Şirketin en iyi teslimat leyleği olan Junior adlı leylek bir gün Bebek Yapım Makinesi’ni yanlışlıkla çalıştırarak izinsiz olarak bir kız bebek üretir. Bu izinsiz doğan bebeği patronu farketmeden bir aileye teslim etmesi gerekir.Junior ve Leylek Dağı’ndaki tek insan olan arkadaşı Tulip bu sorunu çözmek için zamana karşı yarışırlar.

6-Can Dostum (2011) IMDb 7,8/10

Dram

can-dostum-film

Can Dostum ,hayatta belli bir noktadan sonra insanlar arasında kültür ve sınıf farklılıkların ortadan kalkması temasına odaklanan bir filmdir.

Zengin bir iş adamı ve aristokrat olan Philippe,geçirdiği bir kaza sonucu felç olur.Artık boynundan aşağısını kullanamaz hale gelir.Driss adlı genç zenci ise o dönem hapishaneden yeni çıkmış bir işsizdir. Philippe kendi bakımını artık tek başına yapamayacağı için bakımını üstlenmesi adına Driss'i işe alır.Gün geçtikçe Driss artık bir çalışan değil can dostu olacaktır. Bu ikili iyisiyle kötüsüyle hayatın tadını beraber çıkarmaya başlar. Dostluk ilişkileriyle sizi hem güldürecek hem de hüzünlendirecek bir film.

7-Hayat Güzeldir (1997) IMDb 8,6/10

Savaş/Dram/Romantik

hayat-guzeldir-film

1930 yıllarında İtalya’da yaşayan yahudi muhasebeci Guido,öğretmen olan Dora’ya aşık olur ve tüm engellere rağmen evlenirler.Ardından çocuk sahibi olan çift tam da tüm sorunları çözdüklerini düşünürken 2. dünya savaşı patlak verir. Almanlar İtalya’yı esir alır ve yahudi aile toplama kampına götürülür.

8- 50 İlk Öpücük (2004) IMDb 6,8/10

Romantik/Komedi

50-ilk-opucuk-film

Henry Roth, sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu.Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana kadar.Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı oldukça şaşırtır. Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorunu yaşadığını fark eder. Lucy her sabah uyandığında bir önceki günü hatırlamamaktadır. Henry, bu durumun, kendisine engel teşkil etmesine izin vermemekte kararlıdır. Her yeni günde Lucy’i kendisine yeniden aşık edebilmek için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir.

9-İçinde Yaşadığım Deri IMDb 7,6/10

Gerilim/Dram

icinde-yasadigim-deri-film

İçinde Yaşadığım Deri filmi bir trans kadını değil, bir kadın bedeninde hapsolmuş, erkek kimliğini ifade etmekte zorlanan bir erkeği konu alır. Filmin kurgusu, on iki yılı kapsamaktadır ve iki parça olarak yapılandırılmıştır. Hikaye, sonuca ulaştığı ikinci yarısına dönmeden önce, başlangıca geri dönen bir geri tepme ile birbirine bağlar ve ne olduğunu açık bir şekilde açıklamadığı için izleyeni şaşırtmaya ve ekrana kitlemeyi başarmıştır.
10-Marslı (2005) IMDb 8/10

Bilim kurgu

marsli-film

Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney yaşamaktadır ve kendisini Mars’ta tek başına bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın Watney’ın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir durumla karşılaşacaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ :{{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}