En İyi İş Fikirleri 2020

En İyi İş Fikirleri 2020


Maaşlı işinizde çalışırken birden işi bırakmak ve kendi işinizi kurmak fikri geldi aklınıza. Elbette aklınıza birden gelmez belli bir süreci ve öncesi vardır bu düşüncenin. Ancak "o gün bu gündür" diyerek ve "tamam artık kendi işimi kurma zamanı geldi" düşüncesi ile oturup istifa dilekçenizi hazırladınız götürüp yönetime sundunuz önce kabul edilmedi ancak kararlı olduğunuz farkedilince istifanız kabul edildi. Ve bitti.  Yıllardır sabah 8 akşam 19:00 mesai yaptığınız işinizden ayrıldınız.  Şimdi yepyeni bir başlangıç zamanı.

Kendi işinizi kurmak için harekete geçeceksiniz. Ancak tavsiyemiz bu aşamada önce iyi bir Girişimcilik Eğitimi almanız yönünde. Zira artık tüm iş yükü sizin omuzlarınızda olacak. Dolayısı ile bunu profesyonel olarak yapmak durumundasınız. Çıktığınız girişimcilik serüveninde başarılı olabilmek için tüm kararlarınızı sağlam temeller üzerine oturtmalısınız. Başarılı bir girişimci olarak artık hangi işi yapacağınıza karar verme zamanı. Sizin için günümüzün en çok tercih edilen iş modellerinden bir derleme yaptık. En İyi İş Fikirleri 2020 başlıklı makalemiz sizin için bir rehber niteliğinde olacak. Şimdi bakalım En İyi İş Fikirleri 2020  listemizde neler var;

Big Data ( Büyük Veri ) Analizi

Günümüzün yıldızı giderek parlayan iş fikri diyebiliriz. Peki nedir Big Data? Verinin analiz edilerek sınıflandırılmış, anlamlı ve işlenebilir şekle çevrilmiş halidir şeklinde kısaca tarif etmek mümkün. Sürekli kullanılan sosyal medya ağlarındaki yoğun etkileşimler, arama motorlarında yapılan aramalar neticesi bırakılan izler, banka hesap hareketleri, bloglar, e postalar, farklı kategorilerdeki portallar ve milyonlarca tekil ziyaretçinin internet ağı içerisindeki tüm etkileşimleri bir araya getirilince ortaya devasa bir veri yığını çıkıyor. İşte bu yığından işlenebilir anlamlı ve işe yarar verileri kullanıcıya sunan sistem ise Big Data.

Henüz yeni olsada artık Big data ( büyük veri ) çağı başladı. Dünya çapında belki yüzbinlerce şirket bu akımın içine girdi bile. Yoğun olarak müşterileri, sektördeki rakipleri ve kendileri hakkında oluşturulmuş büyük veritabanlarına ulaşarak anlamlı veriler toplamaya çalışıyor. Yakın gelecekte zirve yapması öngörülen bu iş modeli için şimdiden başlangıç yapabilirsiniz.

Dropshipping İşi

İnternet üzerinden online ürün satışı  yapmak için bir E Ticaret projesi başlatmak ve şirketinizi bu yönde kurmak isteyebilirsiniz. Ancak araştırdığınızda bir e ticaret girişimi için sermayeniz yetersiz olabilir. Fakat vazgeçmenize gerek yok zira daha basit ve daha az yorucu olan Dropshipping tam size göre. Dropshipping ‘de bir e ticaret iş modeli. Bir farkla. Stok bulundurmak, ürünleri paketlemek, göndermek gibi birçok süreci yönetmenize gerek yok. Çok daha kolay ve kazançlı. Bu konuda Dropshipping Nasıl Yapılır⇐  konulu makalemizi okuyabilirsiniz. Ciddi anlamda faydasını göreceksiniz.

Online Tercümanlık

Birkaç dil bilen insanlar her zaman daha fazla talep görmekte. Bu artık bilinen bir durum.  Sizde en az bir yabancı dil konuşabiliyorsanız  bunu para kazanabileceğiniz bir işe çevirebilirsiniz.  Bunu başlangıçta küçük bir girişim olarak düşünün.  Önce Türkiye ‘den sadeceon yabancı ülkelerden Upwork ve Flexjobs gibi web sitelerinde çeviri hizmeti arayanları bularak başlayabilir ve kendi portföyünüzü oluşturmaya başlayabilir, sonrasında işlerinizi büyütüp şirketleşerek bünyenize yabancı dilen başkalarınıda dahil edebilrsiniz.

Daha geniş bir kitleye ulaşmak açısından önce web sitenizi oluşturmayı, hatta bununda içinde bir ekip kurarak işletmenizi sosyal medya web sitelerinde çok iyi derecede pazarlamayı unutmayın.

Sanal Asistan

Günümüzün En başarılı iş fikirlerinden biri sanal asistanlık hizmetleri sunmaktır. Tıpkı gerçek hayattaki sekreterlik gibi düşünebilirsiniz. Ancak bu model sekreterliğin çok daha fazla gelişmişi. Genel anlamda organizatör yada yönetmen gibi düşünün. Artık çok büyük işletmelerden şahıs firmalarına kadar herkes işlerinin günlük olarak profesyonel şekilde yönetimi ve takibi konusunda yardıma ihtiyaç duyup bunun için talepte bulunabiliyor.

Sanal asistan olarak görev yapabilmek için oldukça yüksek hızda bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. Bu ilk ve öncelikli şartlardan birisi. Ayrıca donup kalmayan, sorun çıkarmayan kaliteli bir bilgisayar ikinci önemli şart. Zira günün akışı içinde görevlerinizin aksamaması için internet hızınızı da bilgisayarınızın da kaliteli olması zorunlu. Dahası yazıcı, tarayıcı, fax ve fotokopi gibi makinelerinizde olmalı. Özel bir telefon hattınızın olması ise son şart.  Sanal asistanlık size çekici geliyorsa ve bütün şartları sağlayabiliyorsanız hiç beklemeksizin hemen başlamak için adım atabilirsiniz.

Online Özel Ders

Edebiyat, matematik yada başka herhangi bir branşta eğitim verecek seviyede uzmansanız, çevrimiçi özel ders işine başlayabilirsiniz. Temel bir önkoşul, öğretmek istediğiniz konuda lisans derecesine sahip olmaktır, bu yüzden başlamadan önce bu alanı kapsadığınızdan emin olun. En Özel ders ve Tutor.com gibi sitelerde çevrimiçi özel ders müşterileri bulabilirsiniz . En iyi sonuçlar için, her zaman uzmanlık alanınızla ilgili konuları öğretin, çünkü öğrenme deneyiminizi geliştirmek için becerilerinizi ve yapıcı bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Dersler verebilir ve öğrencilerinizle Skype üzerinden etkileşim kurabilir, böylece çevrimiçi dersleri başlamanın en kolay çevrimiçi işletmelerinden biri haline getirebilirsiniz. 

İçerik Yazarlığı

Bir internet sitesine sahip olan her şirketin ürün detay sayfaları,  kurumsal blogları  İçin içerik oluşturma konusunda mutlaka yardıma ihtiyacı vardır. Zira buna hem vakitleri yok hemde en önemlisi yazmak başlı başına profesyonellik isteyen bir iş. Bu aşamada bir içerik oluşturma şirketi kurmak çok kârlı bir girişim olacaktır.  Hizmetlerinizi kapsamlı olarak açıklayan bir web sitesi oluşturduktan sonra Türkiye ‘den r10 – wmaraci – sadeceon – bionluk,  yurt dışından Remote.co , Problogger Jobs ve BloggingPro gibi sitelerde tanıtımınızı yapabilir müşteri bulabilirsiniz.

WordPress Desteği

WordPress insanların kendi web sitelerini kolayca oluşturabilmeleri için hazırlanmış bir içerik yönetim sistemi. Dünya genelinde birçok web sitesi bu alt yapıyı kullanıyor ve hemen hemen her WordPress web sitesi sahibi zaman zaman ortaya çıkan problemler için destek arayışına girebiliyor. Bu alanda çok fazla iş bulabilirsiniz.

Wordpress site sahiplerinin tasarım CSS'lerini düzeltmek, güvenlik açıklarını tespit edip gidermek ve daha fazlası konuda destek için sizinle iletişim kurabilir. Kendi web sitenizi oluşturduktan sonra ilk müşterilerinizi almak için yine aynı şekilde R10 - wmaraci PeoplePerHour ve Upwork gibi global platformları kullanabilirsiniz.

Web Sitesi Test Şirketi

Türkiye ‘de daha az olmakla birlkte günümüzde global çapta büyük markalar web siteler hakkında test yapabilmek için eleman istihdam etmeye başladılar. Bu konuyu duymamış olabilirsiniz.  Zira dediğimiz gibi henüz yeni. Böylece web sitelerindeki akla gelebilecek her türlü eksik yada daha fazla iyileştirme fikri için görevlendirilen elemanlar sıkı bir şekilde çalışıp markanın web sitesini daha yüksek seviyelere taşımak için gayret gösteriyor.

Bu aşamada iyi bir ekip kurup web sitesi test şirketinizi kurabilirsiniz. Sonrasında gerek aynı şekilde r10 – wmaraci yada global platformlar üzerinden müşterilerinize ulaşabileceğiniz gibi bizzat büyük markalardan başlayarak müşteri ziyaretleri gerçekleştirmenizde mümkün.  

Seo Uzmanlığı ve SEO Ajansı

Herhangi bir web sitesinin arama motorları nezdindeki görünürlüğünü geliştirme ve daha iyi seviyelere taşıma konusunda deneyiminiz var mı? Cevabınız hayır ise bile merak etmeyin kaliteli bir Uzaktan Eğitim Kurumu vasıtası ile bu eksiğinizi çok kısa sürede giderebilecek profesyonel bir SEO Eğitimi  alabilir sonrasında hemen SEO Ajansınızı kurabilirsiniz. 

Günümüzde SEO Uzmanı ihtiyacı giderek daha çok  artmakta, firmalar her gün daha fazla talepte bulunmaktalar. Bu yüzden bir SEO Ajansı şirketi kurmak oldukça stratejik ve kârlı bir fikir. Müşteri aramaya başladığınızda öncelikle büyük şirketlere ve kaliteli firmalara odaklanıp yavaş yavaş porföyüzünü oluşturmaya başlayın. Sunduğunuz hizmetlerde başarı sağladıkça size gelen teklifler artacak şirketiniz sürekli bir büyüme gerçekleştirecektir.  

Uygulama Geliştirme

Zamanınızın en gözde ve popüler işlerinden biride Uygulama Geliştirme,  Zira birçok şirket daha çok kitleye ulaşabilmek yada daha saygın ve büyük firma olarak görünmek aynı zamanda teknolojiye ayak uydurmak için uygulamaya yapırmak istiyor. Dahası böyle bir girişim için çok fazla masrafınızda olmayacak. Başlangıçta gelen uygulama talepleri için OmniGraffle , Sketch ve CoreAnimator gibi yazılımları kullanabilirsiniz .

Dahası R10 yada global çaptaki webmaster siteleri aracılığıyla ile freelance çalışan kaliteli bir uygulama geliştirici ile anlaşıp belli bir ücret karşılığında çalışmaya başlayabilirsiniz.  Bu işin çok yönlü kazançları olacak. Örneğin genel olarak size ait bir uygulama geliştirip reklam geliri elde etmek gibi. Bir taraftan bu tür projeler geliştirip kazanç elde ederken diğer taraftan müşterilerinizin ihtiyaçları doğrultusunda uygulamalar geliştireceksiniz. Oldukça kârlı ve kazançlı bir iş modeli.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?