Acele et! İş fırsatı sunan, üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
Emlak Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar? Neleri Kapsar?

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar? Neleri Kapsar?


Gayrimenkul sektörü, her geçen gün artan hacmi ile kendine has yeni bir istihdam alanını da beraberinde getirdi. 

Alıcı ve satıcıyı ortak noktada buluşturarak, gayrimenkul alım satım veya kiralama sürecinde pazarlama stratejilerinin doğru uygulanmasını sağlayan Emlak Danışmanlığı, sistemin işleyişine katkı sunar. 

Müşteri memnuniyeti ile birlikte iş hacmini artıran Emlak Danışmanlığı, emlakçılık yapmak isteyen ve kariyer hedefini bu alana yönlendirmek isteyenlere de yardımcı oluyor.

Yatırım ve pazarlama sektörünün önemli istihdam alanlarından birini oluşturan Emlak Danışmanlığı, teorik bilginin yanı sıra inşaat sektörüne de destek sunar.

Amerikan Pazarlama Birliği’nin (American Marketing Association) yaptığı son araştırmaya göre günümüz emlak sektöründe pazarlama teknikleri, iletişim normları ve müşteri odaklı yaklaşımlar satışı etkileyen en önemli faktörler arasında sayılıyor. 

Emlakçılıkta yalnızca satış işlemlerinin doğru ve eksiksiz yapılması değil aynı zamanda "geliştirilebilir" ve "faydalı" müşteri olarak kategorize edilen bireylere özel fikirlerin üretilmesi de başarıda önemli rol oynuyor. 

Döviz, ekonomik iniş – çıkışlar, fiyat ve faiz değişimleri gibi ekonomik süreçlerin alıcı ya da kiracılara doğru aktarılması, şehirlere özel "muhit" ya da bölge bilgilerinin eksiksiz sunulması, talep edilen gayrimenkulün en kısa sürede alıcıya sunulması fark yaratan dönemler arasında. 

Sosyal medya ağlarının sağladığı etkili ve hızlı etkileşimin ile günümüzde yalnızca büyükşehirlerde değil, Türkiye’nin hemen her yerinde emlak danışmanlığı öne çıkan meslekler arasında yer almaya başladı.

Bu nedenle yalnızca mevcut yöresel iletişim ağı yerini her geçen gün ulusal düzeyde, eğitimli temsilcilere ihtiyaç duyuluyor. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından yasalarda yapılan düzenlemeler ile hem alıcı ve satıcı hem de kiracı hakları yeniden düzenlenirken, emlak danışmanları taraftar arasında iletişimi sağlayan, her iki tarafında faydasına olacak satış ya da kiralamanın gerçekleştirilmesi için gerekli kuralların uygulanmasında öncülük eden arabulucular olarak da görülüyor. 

Bütün bu gelişmeler ışığında değerlendirildiğinde, Emlak Danışmanlığı Eğitimi bilinenin çok ötesinde önem arz ediyor. 

EMLAK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ NE İŞE YARAR?

Emlak sektöründe “danışman” unvanı almanızı sağlayan Emlak Danışmanlığı Kursu sermaye, para piyasaları ve finansman alanında en güncel yaklaşım ve modellemeleri de sunar.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi ile;

 • Alıcı ve satıcı arasındaki iletişimin püf noktaları,
 • İnşaat sektörünün "en"leri,
 • Alım – satım işlemlerinin hukuki gerekleri,
 • Tapu ve kadastro işlemleri
 • Kitle iletişim kanallarının etkin kullanımı,
 • Reklam ve tanıtım hizmetlerinin kullanımı,

hakkında alanınızda sizi öne çıkaracak detaylara hâkim olabilirsiniz. 

Emlak Danışmanlığı Eğitimi’nin ardından yalnızca emlakçı olarak değil, bankacılık bünyesinde de prestijli ve saygın bir konum elde edebilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi’nin ardından Türkiye genelinde geçerli olan sertifikanız ile yalnızca büyükşehirlerde değil, ülkenin gözde turizm merkezlerinde de çalışmalarınızı kolaylıkla yürütebilirsiniz. 

EMLAK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ NELERİ KAPSAR?

- Emlak sektörüne ilişkin genel kavramlar,

- Türkiye’de emlak pazarı ve özellikleri,

- Emlakçılıkta hedef kitle ve reklam ilişkisi

- Alıcı ile etkili görüşme teknikleri,

- Emlak sektöründe resmi yazışmalar,

- Tasarruf ve tasarruf yönlendirmeleri,

- Kentleşme, imar ve şehir planlaması hukuku,

- Alım – satım, kiralama ve yatırım işlemleri,

- Etkili satış ve pazarlama teknikleri,

- Emlak sektöründe güncel yaklaşımlar,

- Mesleki mevzuat ve mevzuatın uygulanması

derslerin içermektedir. 

EMLAK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNİ KİMLER ALABİLİR?

Emlakçılıkla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler, emlakçılık sektörüne ilgi duyanlar, bu alanda kariyer planlaması yapanlar, bir emlak bürosu açarak gelirlerini artırmak isteyenler, etkili satış – pazarlama tekniklerini öğrenerek meslek hayatında ilerlemek isteyen; 18 yaş üzeri ve en az ortaokul mezunu olan herkes Emlak Danışmanlığı Eğitimi alabilir. 

Siz de İstanbul "Boğaziçi Enstitü" tarafından, sizler için hazırlanmış olan "Emlak Danışmanlığı Kursu" eğitimine katılabilirsiniz.
Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?