Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-12-03T11:00
İlkay Yaprak

İlkay Yaprak

Merhaba! Ben İlkay Yaprak. 1984 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2009 yılında başlayan İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsündeki yüksek lisans eğitimim devam etmektedir.

2008 yılında Dr. Tevfik Sağlam İlköğretim Okulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak stajımı yaptım. Yine 2008 yılında Birikim Dershanesinde Etüt Öğretmeni olarak görev aldım. 2009-2012 yılları arasında Şair Nigâr İlköğretim Okulu ve Zekeriyaköy İlköğretim okullarında Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalıştım. 2013 yılında Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde Kütüphane Görevlisi pozisyonunda çalıştım. 2013-2016 yılları arasında ulkehaber.com editör, şef editör görevlerini üstlendim. Bu kurumlarda siyaset, güncel, kültür-sanat, yaşam, edebiyat gibi kategorilerde haber içeriklerini hazırladım. 2016-2017 yılları arasında yasemin.com İçerik ve Yayın Sorumlusu olarak görev aldım. Bu dönemde İçerik ve Yayın Sorumlusu olarak Kanal 7 Yönetim Kurulu’nda görev aldım. 2018 grifons.com’da Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştım. 2018 yılında icerikbulutu.com’da İçerik Editörü olarak görev aldım. 2019 yılında intell4.com’da Editör olarak siyaset, dünya ve güncel konularda içerik ürettim. Ülke Radyo Yaşam Atölyesi Programı ve yapımcı-sunucu olarak çalıştım. Yaşam, Sağlık, Spiritüel Bakış Açıları, Yazarlar ile canlı yayın programlarının içeriklerinin oluşturdum ve program sunuculuğunu yaptım.

2012 yılında Küçükçekmece Belediyesi Kültür-Sanat Etkinliklerinde Zill-i Hakikat -Karagöz ve Hacivat konserinde Görsel Yönetmen olarak, 2011 yılında Bir “destan” Antolojisi – Çanakkale Şiirleri Antolojinin Yayın Kurulu’nda, 2011 yılında Bir Hilal Uğruna Ya Rab sahnesinde Görsel Yönetmen olarak görev aldım.

2010 yılında CRR Konser Salonu Şah Hüseyn’in Firkatiyle’de Görsel Tasarımcı olarak görev aldım.

2010 yılında İBB Kültür – Sanat Etkinliğinde Osmanlı’nın Son Mersiyehanı Hüseyin Sebilci Anma Günü Etkinliğinde Görsel Yönetmen olarak görev aldım.

2009-2011 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Temsilcilik Görevinde Konsey Üyesi olarak yer aldım. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Yıllık Komitesinde görev aldım. 2005-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Resmi Forum Sayfasında (www.iuforum.net) Bölüm Temsilcilik Görevini, Kültür – Sanat Forumu Moderatörlük görevini, Temsilciler Kurulu Başkanlık Görevini ve Organizasyon Kurulu Görevini üstlendim. 2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Köy Enstitüleri Programı İstanbul Üniversitesi Temsilcilik Görevinde bulundum. 2005-2006 yılları arasında İstanbul Üniversitesinde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Sınıf Temsilcilik Görevini yerine getirdim.

1960 Darbesi, İran Türkleri Sosyal ve Kültürel Hayatı, Cumhuriyetin İlk Yıllarında Basın Yayın, SAYED Dergisi Kitap Tanıtım Sayfası | İçerik Editörü, İzdiham Edebiyat Dergisi | Yazar, ulkehaber.com  -  Özel Röportajlar gibi makalelerim yayımlandı.

2012 yılında ISO:9001 Kalite Standart Baş Denetmenlik Kursunu, 2007 yılında İSMEK Osmanlıca Kursunu, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi Bateri Kursunu aldım.

2020 yılında Dijital İçerik Yazarlığı alanında eğitim programı ile bu alanda faaliyet gösteren birey ve kurumlara eğitimler verdim. Boğaziçi Enstitüsü bünyesinde eğitimlerimi sürdürmekteyim.

Kurum, kuruluş ve markalara dijitalin en önemli basamaklarından olan SEO’ya uygun dijital içerik yazımı ile ilgili bilgi ve deneyimlerimi aktarmaktayım. Son çalışmalar ve güncel trendler ışığında en etkili ve sürdürülebilir yazım tekniklerini öğrencilerim ile paylaşmaktayım.

Anahtar kelimelerin kullanımı, içerik kurgusu, farklı içerik biçimleri hakkında detaylı uygulama çalışmaları ve danışmanlık faaliyetleri ile kurum, kuruluş ve markalara öne çıkmak istediği alanlarda içerik oluşturmanın püf noktalarını anlatıyorum. Aynı zamanda içeriklerin denetim ve yönlendirmesi ile de birebir ilgilenmekteyim.

Son olarak Boğaziçi Enstitüsünde eğitmenlik yapmaktayım. Gerçek bir eğitim ve eğitimin sonunda Uzman İçerik Yazarı olmak istiyorsanız sizi de eğitimime beklerim.

 

İlkay Yaprak

Boğaziçi Enstitüsü | Eğitmen

{{dil.ogrenci_geribildirim}}
 • %100
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
5.00

{{dil.egitimcilerin_degerlendirmesi}}

Eğitimci Değerlendirmesi - 5.00
 • %100
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0

{{dil.yorumlar}}

{{yrm.yazar}}

{{yrm.baslik}}

{{yrm.yorum}}

Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
{{dil.yorum_ekle}}

 • {{dil.oylama_sorusu}}

{{dil.iletisim}}

Email

[email protected]

{{dil.sosyal_medya}}

{{dil.toplam_ogrenciler}}

0

{{dil.dersler}}

0

{{dil.yorumlar}}

1