Eğitim için Kullanılan Malzemelerin Temini

hakkimizda 1

Eğitim İçin Kullanılan Malzemelerin Temini

Okulların gelişmiş teknoloji ve çağdaş eğitim anlayışına uyum sağlamasını kolaylaştırmak için, malzeme temini ve özellikle kaliteli malzemenin temini eğitim sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Yakın geçmiş Türkiye’sinde özellikle 1990-2000 yılları arasında sıcak satış dönemi diye adlandırdığımız dönemlerde okullara malzeme tanıtımına gelen satış elemanları vasıtası ile okulların ve eğitim kurumlarının ihtiyaçları temin ediliyordu. Günümüzde ise özellikle nitelikli ve işini iyi yapan okul yöneticileri, idarecileri, memurları yoluyla araştırma ve inceleme yapmadan malzeme temin eden okul sayısı çok aza inmiştir.

Okul Aile Birlikleri Malzeme Temininde Etkilidir

Okulların kendi bünyesinde kurulan ve son yıllarda okul yönetimi üzerinde de önemli etkiye sahip olan okul aile birlikleri malzeme temini yapılırken okul yönetimi ile istişare yapmakta, araştırma yapmakta ve yönlendirme faaliyetinde bulunmaktadır. Öğrencilerin çıkarlarını gelişimlerini okul yönetimi kadar aile birlikleri de ön planda tutmaktadır. Saha analizi yapıp, en uyguna en kaliteli ürün nasıl alınır konusunda okullara ve yöneticilerine yardımcı olmaktadırlar.

Okullarda Profesyonel Yöneticilerin Artması

Okullardaki kurum müdürlerinin, yardımcılarının, idarecilerinin özellikle eğitim yönetimi ve denetimi konusunda uzman olması, eğitim ekonomisine hakim olması ve öğrencilerin çıkarlarını ön planda tutması, malzeme temini konusunda daha dikkatli davranmalarına sebebiyet verecektir. Kısıtlı bütçeler ile ekonomik faaliyetleri sürdüren özellikle devlet okullarında, mal alımı, materyal temini ve sınıflarda bunların güncel kullanımı konusunda okul yöneticileri titiz seçici ve ihtiyaç dahilinde alımlarda bulunmalıdırlar. İhtiyaç fazlası alımların yapılması hem israf hem de okula ciddi bir yük getirecektir. Bunun planlamasını da nitelikli ve işini seven okul yöneticileri yapmaktadır.

Seçici ve Titiz Davranılmalı

Alış veriş yaptığınız firmadan daha önceden başka tanıdık bir eğitim kurumu alış veriş yapmış mı? Ne gibi sorunlar ya da ne gibi avantajları olmuş? Bunların iyi araştırılması gerekmektedir. Sürekli malzeme temini yapılan kurum ile eğer ekonomik şartlar iyi ise, fiyat konusunda yardımcı olunuyor ise devam edilmelidir. Fakat piyasa analizi yapıldıktan sonra, daha kaliteli ve güncel özelliklere sahip eğitim malzemesini satan farklı bir kurum ve kuruluş var ise onunla çalışmakta da sakınca yoktur.

iyi dersler dileriz
Eğitim programları kariyerini en iyi noktaya getirmek için tasarlandı. Kariyerinde gelişmek ve iş başvurularında bir adım önde olmak adına kendine en uygun programı seçebilirsin. Eğitimleri istediğin zaman, istediğin yerde ve kendi hızında takip edebilme imkanı sunuyoruz; çünkü öğrenmek için en iyi zamanın, senin belirlediğin zaman olduğuna inanıyoruz.Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mezunlarımız sertifikalarını alabilirler.
×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Öğrenci İşleri