Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-09-27T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi

Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi


Dünyanın en iyi 10 üniversitesi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Her yıl düzenli olarak ilan edilen dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasını yine Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve İsveç gibi ülkeler ilk sıralara oturdu. Dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasına ise Türkiye’den herhangi bir üniversite dahil olamadı.

10. University College London

Dünyanın en iyi 10 üniversitesi listesinin son sırasında University College London bulunuyor. Birleşik Krallık’ta yer alan üniversite, son derece iyi bir puan almış ve ilk 10’a ilk kez bu sene girmiş.

9. Chicago Üniversitesi

Sıranın devamında Chicago Üniversitesi bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan bu üniversite, eğitimi ve verdiği mezunları ile dikkatleri üzerine çekiyor ve neredeyse her sene ilk 10’da yerini alıyor. Milton Friedman ve Bernie Sanders gibi ünlü isimleri mezun eden okul, dünyanın en iyileri arasında yerini ayırıyor.

8. Imperial College London

İngiltere’nin başkenti Londra’da yer alan Imperial College London, ülkenin en prestijli üniversiteleri arasında başı çekiyor. Uluslararası sıralaması da bir hayli yüksek olan Imperial College London, dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında girmeyi başaran okullardan.

7. Cambridge Üniversitesi

Her sene olduğu gibi bu senede listede zirveleri zorlayan Cambridge Üniversitesi, her yıl sıralamasını yükseltmeyi başarıyor. İngiltere’de yer alan okul, eğitimde olduğu kadar mezun ettiği ünlü isimlerle de meşhur. Stephen Hawking ve Charles Darwin gibi dünyaca bilinen isimleri mezun eden Cambridge Üniversitesi, köklü tarihi ve başarılı eğitimleri ile dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alıyor.

6. Swiss Federal Institute of Technology

İsveç’in Zürih şehrinde yer alan Swiss Federal Institute of Technology, Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alıyor. Albert Einstein’ın da mezunu olduğu bu üniversite, dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alıyor.

5. Oxford Üniversitesi

Dünyanın en çok tanınan üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi, bu ününü tabii ki verdiği kaliteli eğitime borçlu. Birleşik Krallık’ın en prestijli üniversitesi olan Oxford; Oscar Wilde, David Cameron ve Emma Watson gibi dünyaca bilinen ünlülerin mezun olduğu bir okul.

4. California Institute of Technology

Neredeyse her sene dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasına girmeyi başaran California Institute of Technology, bu sene bir basamak daha yükseldi ve dördüncü numaraya yerleşti. Her geçen yıl zirveyi zorlayan üniversite, kaliteli eğitimi ve ünlü hocalarıyla biliniyor.

3. Harvard Üniversitesi

Teknoloji adına büyük işler yapan isimlerin “bitiremediği” üniversite olarak nam salan Harvard Üniversitesi, 1636 yılından günümüze uzanan köklü eğitim kalitesi ve ünlü akademisyenleri ile dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yerini alıyor.

2. Stanford Üniversitesi

Dünyanın en iyi ikinci üniversitesi unvanına sahip Stanford Üniversitesi, akademik ünü ve kaliteli eğitimi ile dünyadan her insanın eğitim görmek istediği bir yer. Elon Musk, Tiger Woods ve John Steinback gibi ünlü isimleri mezun eden okul, her geçen yıl zirveyi zorluyor.

1. Massachusetts Institute of Technology

Dünyanın en iyi 10 üniversitesi listemizin zirvesindeki isim, geçtiğimiz seneki yerini koruyan Massachusetts Institute of Technology. Ünlü akademik kadrosu, uluslararası öğrenci çeşitliliği ve kaliteli eğitimi ile herkesin gitmek istediği bir okul olan Massachusetts Institute of Technology, dünyanın en iyi üniversitesi olarak görülüyor.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?