• Öğrenci Destek
  • 0850 840 54 37
Kartım 0

Enstitü Destek

Türkçe karşılığı “kitlesel açık çevrimiçi dersler” olan MOOC (Massive Open Online Course) yeni bir uzaktan eğitim yaklaşımıdır. Birçok araştırmacı MOOC modelini eğitimde devrim niteliğinde bir yenilik olarak görmektedir. Teknolojik olanaklardaki gelişmeler ile beraber eğitimin online olmasına yönelik sivil toplum beklentileri bu modelin çıkışına öncülük etmiştir. Harvard ve MIT Üniversiteleri başta olmak üzere Dünya genelinde pek çok saygın üniversite MOOC modelini desteklemektedir.

Web sitemizde bulunan eğitimlere 2 adımda  kaydolabilirsiniz.

  1. İlgilendiğiniz eğitimi bulun ve eğitim sayfasına girin.
  2. Eğitim sayfasında ki “Kursu Al” butonuna tıklayın ve bilgilerinizi girin.

Her bir eğitim programı kendine özgü bir müfredata sahiptir. Bu müfredata göre eğitimler bireysel öğrenme hızınıza göre devam eder. Dersler interaktif sunum ve dökümanlarla desteklenir.  İstediğiniz zaman derslerinizi tekrar edebilir ve kaldığınız yerden tamamlayabilirsiniz.

Eğitimlere dilediğiniz zaman başlayabilir, ara verebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitim bitiş tarihini öğrenme hızınıza göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Eğitim konuları ve başlıkları kişilerin iş hayatlarında ve sosyal ilişkilerinde ihtiyaç duyacakları alanlardan seçilmektedir.

İhtiyacınız olan Eğitim Programını başarıyla tamamladığınız takdirde Enstitü Mezunu olmaya hak kazanırsınız.

Tüm eğitimlerimiz sertifikalıdır. Eğitim programını tam olarak bitirmiş veya sınavlarını başarıyla geçmiş katılımcılar sertifika alabilirler.

Evet,  sertifika için ek bir ücret ödemenize gerek yoktur. Eğitimi bitirdiğinizde  sertifika almaya hak kazanırsınız.

Her eğitim sonunda iki farklı sertifikaya sahip oluyorsunuz.

  1. Enstitü Sertifikası: Eğitim sonunda adınıza özel tasarlanan sertifikadır.
  2. ICAS Sertifikası: Aldığınız eğitimi ve sertifikayı akredite eden ingilizce sertifikadır.

Bildiğiniz üzere eğitim sektöründe  kurs sonrası verilen fiziki sertifikalar; yapılan başvuru mercilerinden yalnızca  birinde kullanılabilmektedir.

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü, yaşanan bu mağduriyetten ötürü klasik sertifikanın yerine dijital sertifika hizmetini sunmaktadır. Eğitim sonunda adınıza özel tasarlanan sertifikanızı dilediğiniz kadar kullanabilecek hatta  istediğiniz kadar fiziki olarak bastırabileceksiniz. Böylece hem fiziki sertifikaya sahip olacak hemde dijital sertifikanın birçok avantajından yararlanacaksınız.

Dijital sertifikanın avantajları:

  • Her türlü online staj ve iş başvurularınızda dijital sertifikanızı kolayca kullanabilirsiniz.
  • Fiziki sertifikada yaşanan sorunları  (kaybolma, yıpranma..) yaşamazsınız
  • Dijital sertifikanızı istediğiniz zaman fiziki olarak elinizde bulundurabilirsiniz.
  • Ayrıca sertifikaya tekrar ihtiyaç duyulduğu takdirde eğitime tekrar ücret ödemeksizin sisteme giriş yapılarak sertifikanızı indirebilirsiniz.
error: Korumalı Eğitim!