Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-25T14:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Çocuk Değerlendirme Testleri Nedir?

Çocuk Değerlendirme Testleri Nedir?


Bu yazımızda sizlerle çocuk değerlendirme testleri hakkında konuşacağız. Çocuk Değerlendirme testleri belirli yaş aralıklarını kapsar. Ancak birbirinden farklı olan bu testler hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki çocuk gelişiminde bu testlerin önemi büyüktür. 0-6 yaş başta olmak üzere pek çok test mevcut. Yaş aralıkları dikkat testlerinin amacına ulaşması adına önem taşır. Ebeveynler bu testleri çocuklarına mutlaka uygulamalıdır. Çocuğun gelişimini gösteren testler herhangi bir sorun olup olmadığını gösteriyor.

İfade, algılama, Agte, dikkat testleri en bilindik testlerdir. Endişelenmeyin, bu yazımızda pek çok test hakkında detaylı inceme gerçekleştireceğiz. Çocuk değerlendirme testleri gelişimi destekler. Aynı zamanda gelişim testleri en iyi habercilerdir. Çocuğun durumu hakkında kısa süre içerisinde detaylı bilgi edinmenizi sağlar. Sizler testler hakkında bilgi edindikçe çocukları da daha iyi algılarsınız. Bu durum pek çok alanda iletişim becerinizi arttırır. Çocuk Değerlendirme testleriyle günlük hayatta daha önce dikkat etmediğiniz pek çok yanlışın farkına varırsınız. Bu durum pek çok doğruyu beraberinde getirir. Değerlendirme testlerine önem verilmelidir.

 

Çocuk Değerlendirme Testleri Arasında Hangi Gelişim Testleri Vardır?

 • Agte,
 • Frostig bir diğer adı ile görsel algılama testi,
 • Denver
 • Gesell Gelişim Figürü testi,
 • Bayley 3 Gelişimsel Tarama Testi,
 • Geçda,
 • Bender,
 • Peabody,
 • Dikkat testleri,

Bu testler mutlaka uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Bu aşamada uzman olabilmek adına belirli eğitimler mevcuttur. Aileler ya da eğitimciler bu eğitimleri alabilir. Çocuklara ve psikolojiye ilgisi olan kişiler için eğitimler oldukça keyiflidir. İçerisinde psikolojiyi barındırması sebebiyle profesyonel bir yaklaşım uygulanması önem taşır. Eğitim alarak bu profesyonelliği yakalayabilirsiniz. Elde edeceğiniz bilgiler iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda sizlere yardımcı olur. Farklı bakış açıları kazanabilirsiniz. Testler hakkında bilgi sahibi olmanız zekâ, gelişim sorunlarını tespit etmenizi sağlar. Dikkat bozuklukları da bu testler ile ortaya çıkarılır. Dikkat testleri gerçekleştirerek çocuklardaki dikkat bozuklukları tespit edilebilir. Bu sebeplerden dolayı çocuk değerlendirme testleri oldukça önemlidir. Çocuklarla iletişim kabiliyetini arttırır. Bu durumun farklı pek çok alana faydası vardır. Sizler donanım sahibi olduğunuz sürece çevrenize katkı sağlayabilirsiniz.

 

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi Nereden Alınır?

Çocuk değerlendirme testlerinde öğrenimin yeri büyüktür. Ancak profesyonellik için eğitim gerekir. Endişelenmenize gerek yok. Bu alanda çalışma gerçekleştirmek isteyen herkes eğitimlerden yararlanabilir. Online olarak eğitim alabilir ve farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü bu alanda eğitimler veriyor.

Günümüzde online eğitim her alanda tercih ediliyor. Bu eğitimler zamandan tasarrufu sağlıyor. Aynı zamanda kişinin bilgi edinme sürecine de katkısı mevcut. Boğaziçi Enstitüsü de sizlere online eğitimler sunuyor. Sizler herhangi bir eğitimden yararlanmak için online eğitimi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Pek çok insan sertifikalı eğitimin etkisini merak ediyor. Çocuk değerlendirme testleri ile farklı alanlarda çalışma imkânı mevcuttur. Kendinizi geliştirerek bu alanları belirleyebilirsiniz.

Boğaziçi Enstitüsü aracılığı ile eğitim almanız mümkündür. İstediğiniz pek çok eğitime BoğaziçiEnstitüsü üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Zaman kazanmak isteyenler için online eğitim avantajı vardır.  Online eğitimlere katılarak eğitim sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Eğitim süreci sizlere özel olarak tasarlanmaktadır. Profesyonel kadrolardan alınan eğitim profesyonelliği beraberinde getiriyor. Enstitü, değerlendirme testlerinde profesyonel bir yaklaşım sergilemektedir. Sizler de ilgi duyduğunuz alanda eğitimlere katılabilirsiniz.

 

Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifikası Ne İşe Yarar?

Günümüzde her alanda sertifika önemlidir. Bu durum herkes tarafından biliniyor. Son dönemde en çok aranan özellikler arasında sertifika bulunuyor. Özellikle akademik hayatta sertifika aranıyor. CV üzerine ekleyebileceğiniz sertifikalar işe alınma oranınıza etki ediyor. Bu sebeple sertifika sahibi olarak kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Sertifikanız sizin bilgi birikiminizin kanıtıdır. Herhangi bir iş görüşmesinde tercih edilmenizi sağlar. Bunun yanı sıra pozitif bir dönüş almanıza da yardımcı olur. Sertifika konusunda bilgi sahibi olan kişiler sertifikaların önemi hakkında bilgiye sahiptir. Sertifika kişinin kendini geliştirme çabasını gösterir. Sertifika sahibi olmanız durumunda alanınızda çaba gösterdiğiniz görülür.

İş hayatı ya da sosyal hayat fark etmez. Sertifikalar donanımınızın habercisidir. İşverenlerin ilgi odağı olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra bilgiye ulaşma çabanızı gösterir. Profesyonel bir sertifika ile pek çok alanda aktif rol alabilirsiniz. Herkes farklı alanlarda donanım sahibi olan kişileri tercih ediyor. Bu durumda alanınız olmasa dahi bilgi edinebilirsiniz. Bilginizi akademik olarak kullanabilirsiniz.  Bunun yanı sıra iş hayatında da sertifikanız ile farklı imkanlara sahip olmanız mümkündür. Psikolojiyi içerisinde barındıran çocuk değerlendirme testleri oldukça gereklidir. Son dönemde bu bilinç artmıştır. Ebeveynler ve eğitimciler de çocuk değerlendirme testlerine önem veriyor. Sertifika almanız durumunda sertifikanızla bu alanlarda da faaliyet gösterebilirsiniz. Sertifika sizlerin kariyerine olumlu etki eder. Bu durum farklı alanlarda kendini gösterir.

 

Çocuk Değerlendirme Testleri Sertifikası Hangi Bozuklukları Tespit Etmenizi Sağlar?

 • Akademik bilgi seviyenizi yükseltir,
 • Bilinçli ebeveyn olmanızı sağlar,
 • İş hayatında tercih edilme şansınızı yükseltir,
 • Çocuk değerlendirme testleri uygulayıcısı olmanıza yardımcı olur,
 • CV içerisinde olumlu bir izlenim bırakır,
 • İş hayatında rakiplerinize fark yaratmanızı sağlar,
 • Çocukları anlamanıza yardımcı olur,
 • Çocuklarda zekâ, iletişim, davranış bozuklukları

 

Çocuk değerlendirme testleri eğitimi oldukça kapsamlıdır. Sizi ön plana çıkarak pek çok içeriği mevcuttur. Bu özelliklere kısa sürede sahip olabilirsiniz. Çocuk değerlendirmetestleri üzerine verilen eğitim online olarak sağlanmaktadır. Boğaziçi Enstitüsü sizlerin zaman kaybetmeden eğitim almanızı sağlar. Çözüm odaklı eğitimler zamanınızdan çalmaz. Bu durum kısa sürede donanım sahibi olmanıza yardımcı olur. Sertifikalı eğitimlerle başarınızı gösterebilirsiniz. Endişe duymanıza gerek kalmadan eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü eğitim sürecinde sizlere yardımcı oluyor. Sorularınız profesyonel eğitim kadrosu tarafından cevaplanıyor. Bu durum öğrenim sürecinde doğruya ulaşmanız adına oldukça yararlıdır.

 

Çocuk Değerlendirme Testlerini Kimler Yapabilir?

Çocuk Değerlendirme testlerini kimler yapar? Sorusu son dönemde oldukça popüler. Çocuk sahibi olanlar bu sorunun cevabını merak ediyor. Yazımızın bu kısmında testi kimlerin gerçekleştirebileceğini inceleyeceğiz. İlk olarak bu araştırmayı gerçekleştiren kişilerin testi yapabileceğini söyleyebiliriz. Önemli olan profesyonel bir eğitim almak. Sizler de eğitim alarak çocuk değerlendirme testleri yapabilirsiniz. Merak ettiğinizi biliyoruz. Gelin bu merakınızı gidermeye başlayalım.

Çocuk değerlendirme testleri oldukça önemlidir. Bu konuya yazımızın diğer kısımlarında değinmiştik. Sizler de online eğitimler alarak değerlendirme testleri yapabilirsiniz. Evet, sizler de. Yalnızca profesyonel bir eğitim almanız yeterli. Bu konuda eğitim aldıktan sonra sertifikanız ile değerlendirme testlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Sizlerin bu aşamada merakınızın olması yeterli. Online eğitim programları ile eğitim alabilirsiniz. Eğer ki aşağıdaki meslek gruplarından birinden iseniz bu programlardan yararlanabilirsiniz. Program, akademik hayata ve iş hayatına katkı sağlıyor.

 

Çocuk Değerlendirme Testlerinden Yararlanabilecek Kişiler

 • Psikolog,
 • Sosyal Hizmet Uzmanı,
 • Özel Eğitim Uzmanı,
 • Anaokulu Öğretmeni,
 • Danışman,
 • Rehberlik Öğretmenleri,
 • Çocuk Gelişim Eğitmeni,

Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Sertifika Programı için inceleme yapabilirsiniz. Online eğitimle sertifika sahibi olabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü, kısa sürede kaliteli eğitimler almanızı sağlamaktadır. İlgili alanınıza girebilecek diğer eğitimleri sıralayalım;

Bu eğitimlere de Boğaziçi Enstitüsü ile sahip olabilirsiniz. Tüm eğitimler özel olarak hazırlanmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?