Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-01-31T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Çalışırken Eğitim Almak Mümkün mü?

Çalışırken Eğitim Almak Mümkün mü?


Her ne kadar ülkelerde eğitim belirli bir seviyeye kadar yasal zorunluluk olsa da, aslında eğitim ömür boyu sürdürülebilir bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü daha dünyaya gözlerimizi açtığımız andan itibaren, insanoğlunun eğitimi başlamaktadır. Çalışırken eğitim almak mümkün mü? Sorusuna cevap verecek olsak da, aslında çalışırken geçirdiğimiz sürecin, işe gidip gelirken çevremizde yaşanan gelişmelerin hatta yaptığımız birçok sohbetin dahil, hayatımızda sürdürülebilir eğitimin bir parçası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Elbette ki çalışırken eğitim almak mümkün mü? Başlığını atarken, gündelik hayatta olan bir şekilde gelişen sürdürülebilir eğitim sürecinden bahsetmiyoruz.

Çalışırken Eğitim Almak Mümkün mü?

Gerek iş hayatında ve gerekse gündelik hayatımızda kendimizi daha nitelikli kılmak için, zorunlu eğitimin dışında çalışırken farklı eğitimler almak mümkündür.

Eğitim almak isteyen ancak geçimini sağlamak için mevcut bir işte çalışan kişilerin işinden vakit bulamaması sebebiyle ihmal ettiği eğitim, eğitim kurumlarının vermiş olduğu uzaktan eğitim metotları ile alınabilir. Boğaziçi Enstitüsü olarak bizlerde, çalışan kişilerin istedikleri birçok eğitimi alabilmeleri için uzaktan eğitim hizmeti vermekteyiz.

Çalıştıkları için eğitimlerini sürdüremeyen bireylere önemli avantajlar sunan online uzaktan eğitim kursları, kişilerin işini ihmal etmeden sorunsuz bir şekilde eğitim almalarına imkan tanımaktadır. Verdiğimiz bu eğitimler sonrasında öğrencilerimizin katıldıkları sınavlarda başarı elde etmeleri durumunda ise, Türkiye'nin en prestijli sertifikalarından biri olan Boğaziçi Enstitüsü sertifikası ve uluslararası geçerliliğe sahip ICSE sertifikası verilmektedir.

Kurumumuzdan alacağınız bu sertifikaların iş başvurunuzda özgeçmişiniz arasında bulunması, yeni bir işe başvuru yaptığınızda ya da iş yerinizde terfi etmenizde büyük avantaj sağlayacaktır.

Çalışırken Eğitim Almak. Boğaziçi Enstitüsü.

Çalışırken Nasıl Eğitim Alınır?

İşlerinizi hiçbir şekilde aksatmadan, uzaktan eğitim yöntemi ile çalışırken eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü uzaktan eğitim kaydınızı yaptırdıktan sonra, size sunulan ve tavsiye edilen eğitim materyalleri ile kuruma gelmeden dilediğiniz yerden çalışmanız yeterli olacaktır.

İster işinize giderken isterseniz evde otururken, müsait olduğunuz her ortamda akıllı cep telefonları ve bilgisayarlar ile çalışmalarınızı yaparak sınava girip başarı elde etmeniz mümkündür. Çalışma ortamı ve süresi, bu eğitim metodunda tamamen size bağlıdır. Bu yüzden işinizi bırakıp eğitime zaman ayırmak yerine, işinizden arta kalan zamanları eğitiminiz için değerlendirebilirsiniz.

Gerek mesleki ve gerekse kişisel eğitim dallarında istediğiniz eğitimi alarak, kendinizi geliştirebilir ve yaptığınız işe de ayriyeten önemli katkılar sağlayabilirsiniz.

Bu eğitim sisteminde eğitim kurumuna gitmenize gerek kalmadığı için, işinize engel bir durumun olması daha söz konusu değildir. Yolda ya da eğitim kurumunda zaman geçirmek zorunda olmadan, enstitümüz tarafından verilen tüm eğitimleri uzaktan eğitim metodu ile rahatlıkla alabilirsiniz. Tıpkı örgün eğitim sisteminde olduğu gibi uzaktan eğitimi tamamlamanız durumunda, size ilgili eğitim için sertifika verilmektedir.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Sertifikalı Eğitim Almanın Faydaları Nelerdir?

Sertifikalı eğitim almak, her şeyden önce sizin eğitim aldığınız konuyla ilgili bir yetkinliğiniz olduğunu ortaya koymaktadır. Yani sizin o alanda eğitim aldığınız, tescillenmiş olur.

Mesleğiniz ya da çalıştığınız işin herhangi bir birimi ile alakalı sertifikalı eğitim almak, daha rahat iş bulmanıza imkan verdiği gibi çalıştığınız işlerde terfi etmeniz için de büyük avantaj sağlar. Bunların yanında kendi işyeriniz için, ayrıca faydaları bulunmaktadır. İşinizle alakalı farklı belgelere sahip olmak, müşterilerinizin daha fazla dikkatini çekecektir.

Herkes gibi sizde tercihinizi Boğaziçi Enstitüsü için yaparak, daha nitelikli eğitim ve çok daha prestijli sertifikaların sahibi olabilirsiniz. Alacağınız sertifikalar, yurt içinde ve yurt dışında hayatınız boyunca size iş başvurularınız ve terfileriniz için pozitif katkılar sunacaktır.

Kişisel Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?