online-egitimler-bogazici-enstitusu
C++ Programlama Dili Eğitimi Nedir?

C++ Programlama Dili Eğitimi Nedir?


Bu yazımızda son yılların önemli bir yazılım dili olan c++ programlama dili nedir? hep birlikte inceleyeceğiz.

C++ programlama dili, bilişim sistemlerinde yaygın olarak kullanılır. Bu konuya ilişkin bir diğer kavram ise hash fonksiyonudur. Hash fonksiyonu, elektronik delillerin incelenmesinden önce hesaplanır. Ve yalnızca ait olduğu delile özgüdür. Bu aşamada ise hash fonksiyonunun matematiksel algoritması ve C++ programlamadiliyle kullanılır. Bu noktada çoğu bilişim derslerinde de kullanılan bazı başlıklar vardır. Örneğin; adli bilişim, elektronik delil, hash (özetleme) fonksiyonu gibi kavram bu konunun başlıkları arasındadır. Bu ve bundan fazlası kavramların literatürdeki karşılıklarından bahsedilmiştir. Bu noktada adli bilişimde inceleme yapılması gerekir. Bunun için de delillerin uygun yazılım ve donanımlarla imajlarının alınması amaçlanır. Bu süreçte hash fonksiyonları da bu aşamadan sonra önem kazanmıştır.

Hash fonksiyonlarının kullanım amaçlarının başında veri güvenliği ve kimlik doğrulaması gelmektedir. İmajı alınan bir verinin hash değeri hesaplatılır. Ardından imaj üzerinde bir değişiklik yapılması halinde hesaplatılan hash değeri de değişir. Ve bu sayede veri üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığına bakılarak söz konusu verinin güvenliği sağlanmış olur.

C++ programlama dili birçok veriye öncülük eder. Bu kavramla alakalı çeşitli gözlemler de yapılmıştır. Ekrana rastgele ve uzunluk fark etmeksizin girilen bir verinin hash değeri hesaplatılmış. Ardından da ekrana yazdırılmıştır. Bununla beraber kayıt altına alınmıştır. Daha sonra bu veride küçük bir değişiklik yapıp tekrardan hash değeri hesaplatılmıştır. Ve oluşan iki hash değerinin farklı olduğu görülmüştür. Böylece program sayesinde bir veri üzerinde yapılan değişiklik tespit edilmiştir. 

 

C++ Programlama Dili Eğitimi Nedir?

Şimdi de c++ programlama dili eğitimi nedir? hep birlikte keşfetmeye devam edelim.

Bildiğiniz üzere yukarıda c++ programlama dilinin tanımını yaptık. Özellikle de bilişim sistemlerinde kullanılan bu programı öğrenmek oldukça işinize yarayacaktır. Bununla birlikte alacağınız eğitimin size katacağı değerler de bir hayli fazladır. C++ programlama dili eğitimi, sizin gelişiminizi zirveye taşıyacaktır. Eğitimin başlangıcından sonuna kadar A'dan Z’ye her şeyi öğreneceksiniz. Çeşitli mülakatlarda, projelerde, eğitimlerde daima ön planda olacaksınız. C++ programlama dili eğitimi sayesinde programlama dilini kullanabileceksiniz. C++ programlama dili, dünya genelinde oldukça yaygın kullanılır. Bu sebeple alacağınız eğitim sonunda oldukça donanımlı bir hâle geleceksiniz.

Bu eğitimi yerleşik ve online eğitim olarak veren kurumlar vardır. Pandemi dolayısıyla yüz yüze eğitime ara verildiği için bu türde eğitim veren kurslar kapalıdır. Diğer taraftan online eğitim ise kendi zaman yapılanmalınızı kendiniz yapmanız bakımından avantaj sağlar. Diğer taraftan mekânsal açıdan istediğiniz yerden eğitime bağlanmanız bakımından faydalıdır. Online eğitimde mekân değişimine bağlı giderleriniz olmayacaktır.

 

C++ Programlama Diliyle Neler Yapılır?

Çoğu kişinin aklına takılan bir diğer soru c++ programlama diliyle neler yapılır? sorusu oluyor. Gelin hep birlikte bu soruya açıklık getirelim. Kullanımı oldukça yaygın olan bu dili öğrenmeniz size her açıdan fayda sağlayacaktır. Birçok alanda kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız. 

C++ programlama dilinin kullanım alanları;

 • Güvenlik Amaçlı Yazılımlar,
 • Gömülü Sistemler,
 • İletişim Sistemleri,
 • Dil Derleyicileri,
 • C Dili İle Bir Metin Editörlüğü,
 • C Dili Kütüphaneleri İle Grafik İşlemleri,
 • İşletim Sistemlerinin Bileşenlerinin Oluşturulması.

 

C++ Programlama Dili Sertifikası Ne İşe Yarar?

Son olarak da c++ programlama dili sertifikası ne işe yarar? gelin hep birlikte bu soruya cevap arayalım.

C++ programlama dili eğitimi sonrasında oldukça donanımlı bir hâle geleceksiniz. Dünya genelinde kullanılan bu dili öğrenmek, alacağınız eğitimle mümkün. Eğitim sonrasında öğreneceğiniz bilgiler hem işinizde hem de günlük yaşantınızda size oldukça yararlı olacaktır. C++ Programlama Dili sayesinde bilişim sistemlerine olan bakış açınız yeniden şekillenecektir. Bununla birlikte bilişim sistemleri kavramlarına da hâkim olacaksınız. Her anlamda kendinize değer katacaksınız. Tüm bunları ve daha fazlasını öğrenmek için eğitim almanız oldukça önemlidir.

Çeşitli kurumlar C++ programlama dili eğitimi vermektedir. Özellikle de bu eğitim için oldukça güvenilir bir eğitim platformu seçmelisiniz. Verilen eğitimin kalitesi de oldukça önemlidir. Kendiniz için güven esaslı bir eğitim kurum arayışında olmanız çok normal. Bunun için sizlere Boğaziçi Enstitüsünü tavsiye ediyoruz. Çünkü Boğaziçi Enstitüsünde, binlerce öğrenci eğitim almaktadır. Ve tecrübeli akademik bir kadro ile çalışmaktadır. Bu sebeple Boğaziçi Enstitüsü size en iyi eğitimi verecek olan enstitüdür. Bununla birlikte verdiği eğitim sertifikası sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkaracaktır. Çünkü uluslararası geçerliliği olan sertifika ve üniversite onaylı sertifika vermektedir. Bu eğitimi edinmek istiyorsanız Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz. C++ Programlama Dili hakkında da inceleme yapabilirsiniz. Bu eğitimin yanında gelişiminizi zirveye taşıyacak olan eğitimlerin listesini aşağıda veriyoruz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?