Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi Nedir?

Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi Nedir?


Dijital çağımızın sosyal medya ve internet ile sarmalanmış dünyasını ele almaya ne dersiniz? O hâlde dijital pazarlama kavramıyla başlayalım. Biliyorsunuz ki dijital pazarlamaya başvurmak, her marka için kaçınılmazdır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dijital dünyanın yetenekleri ve sunduğu faydalar da artıyor. İnsanlar bu yetenekler sayesinde bilgiye artık çok daha hızlı ulaşıyor. Bunun sonucunda da gelişen dijital dünyada kullanıcıların satın alma davranışları farklılaşıyor. Hemen belirteyim! Kullanıcıların algılarını ve davranışlarını değerlendirerek başarılı geri dönüşler almanız mümkün. Neden mi? Çünkü kullanıcılar internet sayesinde ürün satan ya da hizmet sunan birçok markaya aynı anda ulaşabiliyor. Birden fazla tercih olanağı bulunan kullanıcıları hayal edin. Bunlar karşısında markaların rekabet savaşı her geçen gün artarak devam etmez mi? Şüphesiz ki teknolojiyi en iyi şekilde kullanan markalar bu savaşın galibi olacak! Ofisinizin ya da işletmenizin gün sonunda kapısı kapandığında tüm satış süreçleriniz durabilir. Fakat unutmayın. İyi bir strateji ile kurgulanmış online dünyadaki süreçleriniz, siz uyurken bile hiç durmadan devam eder. Tüm bunları ve daha fazlasını öğrenebileceğiniz bir eğitim biliyorum. Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi! Makalenin sonunda artık siz de bileceksiniz.

 

Dijital Dönüşüm

Gelişen teknoloji ile beraber kullanıcı davranışlarının değişmesi şirketlerin iş modellerine de yansıyor. Organizasyon yapılarında ve pazarlama faaliyetlerinde her geçen gün yeni ihtiyaçlar doğuyor. Teknolojik olarak gerçekleşen bu değişim sürecini “dijital dönüşüm” olarak tanımlayabiliriz. Kullanıcıların satın alma, eğlenme ya da içerik okuma davranışlarını ele alalım. Bunlar, zaman içerisinde teknoloji yardımıyla kolaylaşması için dijital dönüşümün yarattığı değişimlerden sadece birkaçı. Örneğin önceden müzik dinlemek için kaset ya da CD alırdık. Peki ya şimdi? Bir Spotify üyeliği ile dünyadaki birçok müziğe ulaşabiliyoruz. Bu değişim girişimciler için yeni iş fırsatları doğuruyor. Aynı zamanda kullanıcılar için daha ekonomik ve daha kullanılabilir alanlar yaratıyor. Dijital dünyanın getirdiği avantajlarla ve 80 yıllık bir geçmişe sahip olan Newsweek dergisinden bahsedelim. Tümüyle basılı medyadan dijital medyaya dönüşümünü gerçekleştirmiş bir dergi. Bununla beraber baskı ve dağıtım maliyetlerinden kurtulmak için tablet ve e-kitap okuyucu sayısının artışını fırsat görmüşler. Bu fırsatı iyi değerlendiren Newsweek, 2013 yılından itibaren varlığını sadece dijitalde sürdürüyor. Yeri gelmişken bahsetmeden olmaz. İlk olarak İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da 1768’de yayın hayatına başlayan o ansiklopedileri hayal edin. Hatta şöyle diyelim. Hepimizin bir dönem evlerimizdeki salonların büyükçe bir bölümünü ona ayırdığımız Britannica Ansiklopedileri bile 2012 yılı itibariyle basım hayatına son verdi. Britannica Digital Learning platformu ile güncelliğini her an koruyan bir bilgi dünyasına dönüştü. Özetlemek gerekirse dijital pazarlama alanı, günümüzün gözde kavramı hâline geldi.

 

Neden Dijital Pazarlama?

Dünya, son 20 yılda ciddi bir dijital dönüşüm geçiriyor. Globalde ve Türkiye’de dijitale yapılan yatırım her geçen yıl daha da artıyor. Bilgisayardaki iş süreçleriyle, sosyal mecralarla iletişimin şekli değişti. Yalnızca dijital dünyada var olan, bilgisayar yazılımlarıyla oluşan ürünler ortaya çıktı. Bununla beraber bu ürünlerin pazarlamaya ihtiyacı doğdu. İşte tam bu noktada da dijital pazarlama yardımımıza yetişti. Sadece online olduğumuz değil, online yaşadığımız bir dünyadayız. Etrafımız dijital donanımlarla çevrili. Bu sayede de markaların bu teknolojiler üzerinden hedef kitlelerine ulaşması artık çok kolay! Dijital dünyada gezen hedef kitlenizle durmaksızın iletişime geçtiğinizi düşünün. Örneğin gezdiğiniz web sitelerinde, kullandığınız arama motorlarında, online olarak dinlediğiniz müziklerde bu var. Yani Dijital pazarlama. Geleneksel medya karşısında çok hızlı büyüyen dijital bir dünya mevcut. Bir yandan da sektörde dijital kanalları iyi bilen ve yöneten insan ihtiyaç artıyor. Bu alandaki açığı doldurmak için temel dijital bilgileri en iyi şekilde bilmek gerekiyor. Aynı zamanda dijital kanallara hâkim olmak da gerekiyor. Google ve Facebook gibi internet şirketlerinin sunduğu dijital reklam modellerini düşünün. Bu, büyük ve küçük şirketler için etkili sonuçlar doğurabilir. Bu araçları tanıyan ve en iyi şekilde kullanan çalışanlara sahip olan şirketler de var. Bu şirketler, rakipleri karşısında çok daha güçlü bir konumda yer alıyor.

 

Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Dijital Pazarlama alanına dair çoğu şeyi konuştuk. Şimdi de Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar? sorusunu cevaplayalım.  Hadi öyleyse hep birlikte öğrenelim.

Biliyorsunuz. Bu alanda birçok farklı eğitim platformları eğitim veriyor. Dijital pazarlamanın öneminden bu kadar bahsetmişken bu alana dair kaliteli bir eğitim almalısınız. Bu noktada sizin için en iyi olan enstitüyü bulmalısınız. Ayrıca kendinize yapacağınız en büyük yatırımı doğru bir platformdan seçmelisiniz. Geleceğinizi inşa edecek bu eğitimi güven standartları içerisinde edinmek en doğal hakkınız. Geleceğini inşa etmek diyoruz. İddialı bir kelime. Doğruluk payı da oldukça yüksek. Nedenini birazdan anlayacaksınız. Dediğim gibi. Oldukça detaylı bir inceleme gerçekleştirmek zorundasınız. Gerekli analiz ve araştırmaları yapmak sizi zorlayabilir. İnternet üzerindeki yüzlerce site arasından ayrım yapmak oldukça yorucudur. Hatta şöyle yapalım. Siz yerinizde kalın! Biz sizlere hem kalite standartları oldukça yüksek hem de verim alabileceğiniz bir platform önerelim. Bununla birlikte tecrübeli akademik kadroyla çalışan ve dersleri keyifli geçen bir yerden bahsedelim. Tecrübeli, kaliteli ve güvenli bir Enstitü arayışında olabilirsiniz. Bu çok normal. Peki, yukarıda saydığımız onca şeyi karşılayan bir Enstitü var mı? Tabii ki var! Boğaziçi Enstitüsü! Neden mi?  Çünkü Boğaziçi Enstitüsü size en iyi eğitimi verecek olan enstitüdür. Burada sizin geleceğiniz bizim her zaman önceliğimizdir. Bu sebeple de eğitmenlerimiz, katılımcıların geleceği için ne kadar önemli olduğu biliyorlar. Dolayısıyla da eğitimde alacağınız dersler oldukça verimli ve keyifli geçiyor. Derslerden aldığınız verimi işletmenize bağdaştırma fırsatı edinirsiniz. Ayrıca aldığınız bu eğitimle birlikte dijital pazarlamaya dair kafanızda soru işareti bırakmayacaksınız. Üstelik bu alana dair bilgili olduğunuzu aldığınız sertifikalarla belli edeceksiniz. Bu eğitim, sizin kişisel gelişiminizi zirveye taşıyacak! Bu sayede dijital pazarlama yaklaşımlarını biliyor olacaksınız. Ayrıca pazarlama yeteneğiniz sayesinde çığır açacaksınız! Aynı zamanda aldığınız eğitimi CV’nizde belirterek rakiplerinizin önüne geçeceksiniz. Bununla beraber Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimine dair her şeyi öğreneceksiniz! Az önce de belirttim. Boğaziçi Enstitüsünün verdiği sertifikalar sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkarır. Neden mi? Çünkü Boğaziçi Enstitüsü uluslararası akredite olan İngilizce sertifika vermektedir.

Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi sonunda alacağınız sertifikalar şunlardır;

 1. Boğaziçi Enstitüsü Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi bitirme sertifikası
 2. Üniversite onaylı Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi belgesi
 3. Uluslararası akredite olan İngilizce Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi belgesi alacaksınız.

Bu aşamada aldığınız sertifikaların kişisel gelişiminizdeki önemini özellikle vurguladık. Bu eğitimi edinmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için de Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi hakkında inceleme yapabilirsiniz. Bu eğitimin yanında gelişiminizi zirveye taşıyacak olan diğer eğitimlerin listesini de sizler için aşağıda paylaşacağım. Dilerseniz yazıların üzerine tıklayarak istediğiniz eğitimin sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?