online-egitimler-bogazici-enstitusu
Ukrayna Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Ukrayna Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, Ukrayna Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Ukrayna Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması Ukrayna Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Ukrayna Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Ukrayna Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Ukrayna Dili ve Edebiyatı

349,26273

30322

DİL

 

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Ukrayna Dili ve Edebiyatı mesleği İstanbul Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Ukrayna Dili ve Edebiyatı bölümü ülkemizde bir tek İstanbul Üniversitesi tarafından verilmektedir. Bu nedenle Ukrayna dilini öğrenmek isteyen öğrencilerin tercihi İstanbul Üniversitesi olmaktadır. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. 

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin farklı kültürlere ilgili, yabancı dil öğrenmeye yatkın, edebi eserlere karşı meraklı olması beklenmektedir. Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alabilmek için Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Ukrayna Dili ve Edebiyatı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Ukrayna Dili ve Edebiyatı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Rusya ve Ukrayna’nın coğrafi konumu, kültürleri ve resmi dillerinin ait olduğu dil ailesi benzemektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?