Leh Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Bölüm Yazıları

Leh Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, Leh Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Leh Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması Leh Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Leh Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Leh Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanları en düşük 256,67586, en yüksek 322,40203’tür. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 60634, en yüksek 38538'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Leh Dili ve Edebiyatı

322,40203

38538

DİL

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Leh Dili ve Edebiyatı (Lehçe)

256,67586

60634

DİL

 

Leh Dili ve Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Leh Dili ve Edebiyatı mesleği İstanbul Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Leh dili eğitimi ülkemizde iki kurum tarafından verilmektedir. Leh dili eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi İstanbul Üniversitesi olurken ikinci seçenekleri Ankara Üniversitesi olmaktadır. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı 322,40203, başarı sıralaması 38538’dir. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü için Ankara Üniversitesi taban puanı 256,67586, başarı sıralaması 60634’tür. 

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin leh diline ilgili olmaları, Polonya kültürüne karşı meraklı olmaları, yabancı dil öğrenmeye yatkın olmaları beklenmektedir. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alabilmek için Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Leh Dili ve Edebiyatı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Leh Dili ve Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Leh Dili ve Edebiyatı benzeri eğitim veren başka bir bölüm bulunmamaktadır. Leh Dili ve Edebiyatı bölümü, Slav ülkelerinde konuşulan Leh dilinin eğitimini vermektedir.Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat