online-egitimler-bogazici-enstitusu
Japonca Öğretmenliği Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Japonca Öğretmenliği Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Japonca Öğretmenliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Japonca Öğretmenliği Bölümü taban puanları, Japonca Öğretmenliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Japonca Öğretmenliği başarı sıralaması Japonca Öğretmenliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Japonca Öğretmenliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Japonca Öğretmenliği Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Japonca Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Japonca Öğretmenliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Japonca Öğretmenliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Japonca Öğretmenliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Japonca Öğretmenliği Bölümü 2023 taban puanı 404,29088'dir. Japonca Öğretmenliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 14538'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Japonca Öğretmenliği

404,29088

14538

DİL

 

Japonca Öğretmenliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Japonca Öğretmenliği mesleği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Japonca Öğretmenliği eğitimi ülkemizde yalnız Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesince verilmektedir. Japonca Öğretmenliği alanında eğitim alıp Japonca öğretmeni olmak isteyen öğrencilerin tercihi 18 Mart Üniversitesi olmaktadır. Japonca Öğretmenliği Bölümü için Onsekiz Mart Üniversitesi taban puanı 404,29088, başarı sıralaması 14538’dir. 

Japonca Öğretmenliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Japonca Öğretmenliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin Japon kültürüne ilgili olması, alfabesi zor olan dilleri öğrenmeye yatkın olması ve öğretmenlik vasfına sahip olması beklenmektedir. Japonca Öğretmenliği Bölümünde eğitim alabilmek için Japonca Öğretmenliği Bölümü taban puanını geçmek, Japonca Öğretmenliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Japonca Öğretmenliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Japonca Öğretmenliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Japonca Öğretmenliği Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm mezunları dilerlerse öğretmenlik yapabilecekleri gibi editörlük ve çevirmenlik alanlarında da çalışabilir. Gramer, Konuşma, Yazma, Okuma Yazma Teknikleri gibi temel, Japon dilini öğrenmeye yönelik dersler ortak müfredat dersleri arasındadır. Japonca Öğretmenliği bölümü eğitimi, verdiği pedagojik eğitim ile Japon Dili ve Edebiyatı bölümünden ayrılmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?