Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-01-31T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Japon Dili ve Edebiyatı 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Japon Dili ve Edebiyatı 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü 2021 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, Japon Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Japon Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması Japon Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Japon Dili ve Edebiyatı 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Japon Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü 2021 taban puanları en düşük 347,87211, en yüksek 412,09986'dır. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü 2021 başarı sıralaması en düşük 30753, en yüksek 12627'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Japon Dili ve Edebiyatı

412,09986

12627

DİL

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Japon Dili ve Edebiyatı

368,38027

24604

DİL

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Japon Dili ve Edebiyatı

347,87211

30753

DİL

 

Japon Dili ve Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Japon Dili ve Edebiyatımesleği Ankara Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Uzakdoğu dilleri alanında Ankara Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi en iyi eğitimleri vermektedir. Üçüncü sırada ise Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Japonca olarak verdiği kaliteli eğitim ile yer almaktadır. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü için Ankara Üniversitesi taban puanı 412,09986, başarı sıralaması 12627’dir. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü için Erciyes Üniversitesi taban puanı 368,38027, başarı sıralaması 24604’tür. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü için Nevşehir Üniversitesi taban puanı 347,87211, başarı sıralaması 30753’tür.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin karmaşık alfabeye sahip dillere karşı ilgili, yabancı dil öğrenmeye yatkın, Japoncaya ve Japon kültürüne karşı meraklı olması beklenmektedir. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alabilmek için Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Japon Dili ve Edebiyatı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Japon Dili ve Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Japon Dili ve Edebiyatı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Japonca Öğretmenliği Bölümü, Japonca eğitimi vermesi yönünden benzemektedir. Bölüm mezunları genellikle editörlük, çevirmenlik ve öğretmenlik alanlarında çalışmaktadır. Japon Yazısı, Japonca Tümce Örnekleri, Japonca Temel Dilbigisi, Japon Kültürü, Japonya’da Yaşam Kültürü gibi temel ve önemli dersler ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?