İspanyol Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

İspanyol Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İspanyol Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İspanyol Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İspanyol Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanları en düşük 392,73144, en yüksek 421,52002'dir. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 17711, en yüksek 10474'tür.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

İspanyol Dili ve Edebiyatı

421,52002

10474

DİL

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

İspanyol Dili ve Edebiyatı (İspanyolca)

401,82994

15182

DİL

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

İspanyol Dili ve Edebiyatı

392,73144

17711

DİL

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

İspanyol Dili ve Edebiyatı (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

DİL

 

İspanyol Dili ve Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İspanyol Dili ve Edebiyatı mesleği İstanbul Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Yabancı dil eğitiminde İstanbul Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi, verdiği eğitimlerin kalitesi ve dil çeşitliliği açısından sıkça tercih edilmektedir. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı 421,52002, başarı sıralaması 10474’tür. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü için Ankara Üniversitesi taban puanı 401,82994, başarı sıralaması 15182’dir. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü için İstanbul Medeniyet Üniversitesi taban puanı 392,73144, başarı sıralaması 17711’dir.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin İspanyol kültürüne ilgili olması, yabancı dil öğrenmeye yatkın olması, editörlük, çevirmenlik ya da eğitmenlik alanlarından birinde çalışmak istemesi beklenmektedir. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alabilmek için İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İspanyol Dili ve Edebiyatı benzeri bir bölüm bulunmamaktadır. İspanyol kültürü ve İspanyolca dili üzerine eğitim veren tek üniversite bölümü İspanyol Dili ve Edebiyatıdır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?