online-egitimler-bogazici-enstitusu
İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2023 Taban Puanları

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2023 Taban Puanları


İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü taban puanları, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları başarı sıralaması İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KOMRAT DEVLET ÜNİVERSİTESİ (MOLDOVA)

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları (Öğretmenlik) (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

DİL

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları mesleği Komrat Devlet Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları eğitimi yalnızca Komrat Devlet Üniversitesinde verilmektedir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları tercih edecek öğrenciler Komrat Devlet Üniversitesini tercih etmektedir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü için Komrat Devlet Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin İngiltere ve Rusya’nın kültürüne ilgili olması, dil öğrenmeye yatkın olması, farklı dil kökenlerini öğrenip karşılaştırma yapabilecek yetkinliğe sahip olması beklenmektedir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümünde eğitim alabilmek için İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü taban puanını geçmek, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

 

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Rus ve İngiliz Dilleri Edebiyatları Bölümü

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü ile benzerlik göstermektedir. İngiltere ve Rusya kültürlerini tanıtmaları, İngilizce ve Rusça üzerine eğitim vermeleri ve bu dillerde yazılmış eser incelemeleri ile dilleri karşılaştırmaları, iki bölümün benzer özelliklerindendir. Bölümlerin eğitiminde Temel İngilizce, Temel Rusça ve Temel Çeviri Metotları gibi temel dil dersleri ortak olarak verilmektedir.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?