online-egitimler-bogazici-enstitusu
Farsça Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Farsça Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanları, Farsça Mütercim ve Tercümanlık bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Farsça Mütercim ve Tercümanlık başarı sıralaması Farsça Mütercim ve Tercümanlık bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Farsça Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Farsça Mütercim ve Tercümanlık eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Farsça Mütercim ve Tercümanlık

Dolmadı

Dolmadı

DİL

 

Farsça Mütercim ve Tercümanlık Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Farsça Mütercim ve Tercümanlık mesleği Kırıkkale Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Farsça Mütercim ve Tercümanlık bölümü eğitimi ülkemizde yalnızca Kırıkkale Üniversitesinde verilmektedir. Fars kültürünü öğrenmek ve Farsça dilinden ya da Farsça diline çeviri yapmak isteyen kişiler eğitim için Kırıkkale Üniversitesini tercih etmektedir. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü için Kırıkkale Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. 

Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin Fars kültürüne ilgili olması, farklı dil kökenlerini araştırmaya hevesli olması, çevirmenlik ya da editörlük sektöründe çalışmak istemesi beklenmektedir. Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümünde eğitim alabilmek için Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanını geçmek, Farsça Mütercim ve Tercümanlık bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Farsça Mütercim ve Tercümanlık Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Farsça Mütercim ve Tercümanlık benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Farsça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm mezunları, çevirmenlik, editörlük sektöründe çalışabilirler. Eğitmen olarak istihdam edilebilirler, yurt dışında ve ülkemizde konsolosluklarda çalışabilirler. Fars eğitimi veren bölümlerin Farsça Dilbilgisi, Farsça Dikte ve Yazılı Anlatım, Farsça Kaynak Bilgisi gibi dersleri ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?