Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 Taban Puanları
Bölüm Yazıları

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 Taban Puanları

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Eski Yunan Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Eski Yunan Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanları en düşük 254,58760, en yüksek 322,22439'dur. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 61410, en yüksek 38597'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı

322,22439

38597

DİL

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı

254,58760

61410

DİL

 

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı mesleği İstanbul Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Ülkemizde Eski Yunan Dili ve Edebiyatı alanında iki üniversite eğitim vermektedir. En yüksek puanla alım yapan İstanbul Üniversitesi, ikinci sırada ise Akdeniz Üniversitesi yer almaktadır. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı 322,22439, başarı sıralaması 38597’dir. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü için Akdeniz Üniversitesi taban puanı 254,58760, başarı sıralaması 61410’dur. 

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin Yunan kültürüne ilgili olması, yabancı dil öğrenmeye yatkın olması, bölümün istihdam oranının az olduğunu biliyor olması beklenmektedir. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alabilmek için Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü ile benzemektedir. Bölümler Yunan kültürü, antik Yunan çağları, Yunan dili kökeni, Yunanca yazılmış eser ve incelemesi noktalarında benzerlik göstermektedir. Çağdaş Yunan Dili Grameri, Eski Yunan Dili, Çağdaş Yunan Edebiyatında Roman gibi çeşitli dersler ortak olarak alınmaktadır.Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat