İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-02-28T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Çince Mütercim ve Tercümanlık 2021 Taban Puanları ve Sıralaması

Çince Mütercim ve Tercümanlık 2021 Taban Puanları ve Sıralaması


Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanları, Çince Mütercim ve Tercümanlık bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Çince Mütercim ve Tercümanlık başarı sıralaması Çince Mütercim ve Tercümanlık bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanları, AYT’deki yabancı dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Çince Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Çince Mütercim ve Tercümanlık eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 taban puanı 459,6943’tür. Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 başarı sıralaması 4518'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Çince Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)

459,6943

4518

DİL

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Çince Mütercim ve Tercümanlık (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

DİL

 

Çince Mütercim ve Tercümanlık Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Çince Mütercim ve Tercümanlık mesleği İstanbul Okan Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Çince Mütercim ve Tercümanlık bölümü eğitimi ülkemizde yalnızca İstanbul Okan Üniversitesi tarafından verilmektedir. Çince Mütercim ve Tercümanlık burslu seçeneği için İstanbul Okan Üniversitesi taban puanı 459,6943, başarı sıralaması 4518’dir. Çince Mütercim ve Tercümanlık %50 burslu seçeneği için Okan Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

 

Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin Çin dili ve Çin kültürüne ilgili, diller arasında köken karşılaştırması ve çeviri yapabilecek yetenekte, dil öğrenmeye yatkın kişiler olması beklenmektedir. Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümünde eğitim alabilmek için Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanını geçmek, Çince Mütercim ve Tercümanlık bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Çince Mütercim ve Tercümanlık Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Çince Mütercim ve Tercümanlık benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Çince Mütercim ve Tercümanlık Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölümlerin eğitiminde Çin Dili Grameri, Çin Edebiyatı, Antik Çağ Çin Tarihi, Çeviri, Çin Edebiyat Eserleri gibi çeşitli dersler ortak olarak alınmaktadır. Bölüm mezunlarının yurt dışında iş bulma imkanı olduğu gibi ülkemizde de konsolosluklarda, çevirmenlik ofislerinde, turizm acentelerinde, yayınevlerinde ve eğitim kurumlarında çalışma olanakları bulunmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?