Bulgar Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Bulgar Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Bulgar Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’deki yabancı dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Bulgar Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Bulgar Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanı 213,39397'dir. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması 77204’tür.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bulgar Dili ve Edebiyatı (Bulgarca)

213,39397

77204

DİL

 

Bulgar Dili ve Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Bulgar Dili ve Edebiyatı mesleği Ankara Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Bulgar Dili ve Edebiyatı eğitimi ülkemizde yalnızca Ankara Üniversitesinde verilmektedir. Bulgar Dili bölümü, Bulgaristan kültürü, Bulgar dili kökeni ve Bulgarca olarak yazılmış edebi eserlerin eğitimini verir. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü için Trakya Üniversitesi taban puanı 213,39397, başarı sıralaması 77204’tür. 

Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin farklı kültürlere ilgili olması, yabancı dil öğrenmeye yatkın olması, editörlük, çevirmenlik ya da öğretmenlik mesleğini yapmak istemesi beklenmektedir. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alabilmek için Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Bulgar Dili ve Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bulgar Dili ve Edebiyatı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölümlerin eğitimi Bulgar dilinin kökeninin araştırılması ve Bulgar dilinde yazılmış eserlerin incelenmesi açısından benzerlik gösterir. Bulgarca Mütercim Tercümanlık mezunu daha çok editörlük ve çevirmenlik alanlarında çalışırken Bulgar Dili ve Edebiyatı mezunları, öğretmenlik ve tur rehberliği yapmaktadır. Bölümlerin eğitimlerinde Bulgarca Dil Bilgisi, Bulgar Edebiyatında Roman, Bulgarca Metin Analizi gibi dersler ortak müfredat dersleri olarak alınmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?