Batı Dilleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Bölüm Yazıları

Batı Dilleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Batı Dilleri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Batı Dilleri Bölümü taban puanları, Batı Dilleri bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Batı Dilleri başarı sıralaması Batı Dilleri bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Batı Dilleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Batı Dilleri Bölümü taban puanları, AYT’deki yabancı dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Batı Dilleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Batı Dilleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Batı Dilleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Batı Dilleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Batı Dilleri Bölümü 2023 taban puanı 227,09844'dir. Batı Dilleri Bölümü 2023 başarı sıralaması 72126'dır.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ  

Batı Dilleri

227,09844

72126

DİL

 

Batı Dilleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Batı Dilleri mesleği Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Batı Dilleri eğitimi yalnızca Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinde verilmektedir. Batı Dilleri bölümünde İngilizce dili üzerine bir eğitim verilir. Batı Dilleri Bölümü için Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi taban puanı 227,09844, başarı sıralaması 72126’dır. 

Batı Dilleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Batı Dilleri Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin dil öğrenmeye yatkın, batı dillerine ilgili, dillerin kökenini araştırmayı meraklı olması beklenmektedir. Batı Dilleri Bölümünde eğitim alabilmek için Batı Dilleri Bölümü taban puanını geçmek, Batı Dilleri bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Batı Dilleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Batı Dilleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Batı Dilleri Bölümü ile benzerlik göstermektedir. İki bölümün de eğitimini verdiği dil İngilizcedir. Bölüm mezunları editörlük, öğretmenlik, çevirmenlik yapabilecek düzeyde dil bilme yetkinliğine erişir. Bölümlerin dersleri içerisinde İngiliz Dilinin Morfolojisi, İngilizce Şiir, İngilizce Sözlü Anlatım Becerileri gibi dersler ortak olarak alınmaktadır.Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat