online-egitimler-bogazici-enstitusu
Zaza Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Zaza Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Zaza Dili - Edebiyatı 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, Zaza Dili - Edebiyatı Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Zaza Dili - Edebiyatı başarı sıralaması Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Zaza Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Zaza Dili - Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanı ve başarı sıralaması henüz belli olmamıştır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Zaza Dili ve Edebiyatı

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

MUNZUR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Zaza Dili ve Edebiyatı

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

 

Zaza Dili - Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü Bingöl Üniversitesi ve Munzur Üniversitesinde bulunur. Bingöl Üniversitesi Bologna Süreci ve Lizbon Stratejisi ile öne çıktığı için ve zengin bir akademik kadroya sahip olduğu için Zaza Dili - Edebiyatı Bölümünü tercih edecek öğrencilerin dikkatini çeker. Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü için Bingöl Üniversitesi ve Munzur Üniversitesi taban puanı ile başarı sıralaması henüz belli olmamıştır.

Zaza Dili - Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Zaza Dili - Edebiyatı Bölümünü tercih edecek kişilerin sahip olması gereken belli başlı özellikler vardır. Örneğin Zaza dili ve kültürüne ilgi duymak, dil öğrenmeye yatkın olmak ve araştırmayı sevmek gerekir. Öte yandan bu bölümü okumak için Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Zaza Dili - Edebiyatı Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Zaza Dili - Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Zaza Dili - Edebiyatı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Zaza Dili – Edebiyatı Bölümü ile Kürt Dili – Edebiyatı Bölümü Kürtçe ve Zazaca dillerinin benzerlik göstermesinden dolayı ortak özellikler taşımaktadır. Zazaca Edebiyatı, Zazaca Grameri ve Temel Zazaca Dil Bilgisi bu bölümlerde ortak derslerdir.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?