Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü taban puanları, Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik başarı sıralaması Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü taban puanları, TYT’deki sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü akşam öğretimi ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü 2023 taban puanları en düşük 358,31054, en yüksek 394,89056'dir. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 211573, en yüksek 124961'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik (İspanyolca) (İÖ) (Burslu) 

394,89056

124961

4

TYT

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik (İspanyolca) (Burslu) 

358,31054

211573

6

TYT

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik (İspanyolca) (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

33

TYT

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik (İspanyolca) (İÖ) (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

21

TYT

 

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik mesleği Aydın Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü eğitimi ülkemizde yalnızca Aydın Üniversitesi tarafından verilmektedir. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik alanında eğitim almak isteyen kişilerin tercihi İstanbul Aydın Üniversitesi olmaktadır. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü ikinci öğretim burslu seçeneği için İstanbul Aydın Üniversitesi taban puanı 394,89056, başarı sıralaması 124961’dir. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü burslu seçeneği için İstanbul Aydın Üniversitesi taban puanı 358,31054, başarı sıralaması 211573’tür.

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin farklı kültürlere ilgi duyması, yabancı dil öğrenmeye yatkın olması, çevirmenlik becerilerine sahip olması beklenmektedir. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümünde eğitim alabilmek için Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Bölümü taban puanını geçmek, Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümü ile benzerlik göstermektedir. Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümü mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümüne geçiş yapabilmektedir. Bölüm eğitimlerinde Temel İspanyolca Dil Bilgisi, İspanyolcadan Türkçeye Çeviri ve Sözlü İletişim dersleri ortak olarak alınmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?