Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji 2023 Taban Puanları

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji 2023 Taban Puanları


Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü taban puanları, Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji başarı sıralaması Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü 2023 taban puanları en düşük 252,28650, en yüksek 380,52084'tür. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 487715, en yüksek 25073'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İstanbul Üniversitesi (Devlet)

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji

380,52084

25073

SÖZ

Düzce Üniversitesi (Devlet)

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji 

252,28650

487715

SÖZ

 

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü İstanbul Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. İstanbul Üniversitesi köklü geçmişi, sağlam akademik kadrosu ve ülkemizde bu bölümü açan ilk üniversite olması itibarıyla Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü isteyen öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı 380,52084 ve başarı sıralaması 25073’tür. Bu bölüm için bir diğer seçenek ise Düzce Üniversitesidir. Düzce Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü taban puanı 252,28650 ve başarı sıralaması 487715’tir.

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü okumak isteyen kişilerin belli niteliklere sahip olması gerekir. Örneğin kültür-sanat faaliyetlerine ilgi duymak, okumayı sevmek ve güçlü analiz becerisine sahip olmak bu bölümü okumak için önemlidir. Ayrıca bu bölümü okumak için Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü taban puanını geçmek, Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Tiyatro Bölümü
 • Oyunculuk Bölümü

Tiyatro Eleştirmenliği - Dramaturji benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler tiyatro sanatı ile ilişkili olduğu için ortak özellikler taşır. Nitekim bu bölümlerden mezun olan kişiler sahne sanatları sektöründe oyuncu, yazar, yönetmen vb. pozisyonlarda çalışırlar. Dramaturji, Tiyatro Tarihi, Sahne Bilgisi gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?