Süryani Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Süryani Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Süryani Dili - Edebiyatı 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, Süryani Dili - Edebiyatı Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Süryani Dili - Edebiyatı başarı sıralaması Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Süryani Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Süryani Dili - Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanları ve başarı sıralaması henüz belli olmamıştır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi)

Süryani Dili ve Edebiyatı

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

 

Süryani Dili - Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü ülkemizde sadece Mardin Artuklu Üniversitesinde açılmıştır. Mardin Artuklu Üniversitesi Süryani Dili - Edebiyatı Bölümünü açan tek üniversite olmasıyla bu alandaki prestijini ve yenilikçi yönünü ortaya koymaktadır. Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü için Mardin Artuklu Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması henüz belli değildir.

Süryani Dili - Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken belli başlı nitelikler vardır. Örneğin tarihe ilgi duymak, dil öğrenmeye yatkın olmak ve Süryani diline merak duymak gerekmektedir. Ayrıca bu bölümü okumak için Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Süryani Dili - Edebiyatı Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Süryani Dili - Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Süryani Dili - Edebiyatı benzeri bir bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?