Sinema - Dijital Medya 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sinema - Dijital Medya 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Sinema - Dijital Medya 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Sinema - Dijital Medya Bölümü taban puanları, Sinema - Dijital Medya Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Sinema - Dijital Medya başarı sıralaması Sinema - Dijital Medya Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Sinema - Dijital Medya Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Sinema - Dijital Medya Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Sinema - Dijital Medya 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Sinema - Dijital Medya Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Sinema - Dijital Medya Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Sinema - Dijital Medya eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Sinema - Dijital Medya Bölümü 2023 taban puanları en düşük 231,11143, en yüksek 423,66368'dir. Sinema - Dijital Medya Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 644114, en yüksek 4676'dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Sinema ve Dijital Medya (İngilizce) (Burslu) 

423,66368

4676

SÖZ

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Sinema ve Dijital Medya (İngilizce) (%50 Burslu)

231,11143

644114

SÖZ

 

Sinema - Dijital Medya Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Sinema - Dijital Medya Bölümü ülkemizde sadece İzmir Ekonomi Üniversitesinde bulunmaktadır. İzmir Ekonomi Üniversitesi eğitim dilinin İngilizce olması, stüdyoda ders imkanı sunması ve yenilikçi bakış açısıyla Sinema - Dijital Medya Bölümü okumak isteyen öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Sinema - Dijital Medya Bölümü için İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce tam burslu taban puanı 423,66368 ve başarı sıralaması 4676’dır. İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema - Dijital Medya Bölümü %50 burslu İngilizce taban puanı 231,11143 ve başarı sıralaması 644114’tür.

Sinema - Dijital Medya Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Sinema - Dijital Medya Bölümü okumak isteyen kişilerde bulunması gereken belli nitelikler vardır. Örneğin sinemaya ve yeni medyaya ilgi duymak, sanatsal faaliyetleri takip etmek ve yaratıcı olmak gerekir. Ayrıca bu bölümü okumak için Sinema - Dijital Medya Bölümü taban puanını geçmek, Sinema - Dijital Medya Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Sinema - Dijital Medya Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Sinema - Dijital Medya benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Sinema - Dijital Medya Bölümü ile benzerlik gösteren bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler çalışma alanları ve üniversitede okutulan dersleri bakımından birbiriyle benzerlik gösterir. Örneğin bu bölümlerden mezun olan kişiler film-dizi sektöründe, prodüksiyon şirketlerinde ve televizyon programlarında çalışmaktadır. Sinema, İletişim Bilimi ve Fotoğrafçılık dersleri bu bölümlerde ortaktır.


Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?