online-egitimler-bogazici-enstitusu
Marka İletişimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Marka İletişimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Marka İletişimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Marka İletişimi Bölümü taban puanları, Marka İletişimi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Marka İletişimi başarı sıralaması Marka İletişimi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Marka İletişimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Marka İletişimi Bölümü taban puanları, TYT’deki sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Marka İletişimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Marka İletişimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Marka İletişimi Bölümü açık öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Marka İletişimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Marka İletişimi Bölümü 2023 taban puanı 197,63103’tür. Marka İletişimi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1612363’tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Marka İletişimi (Açıköğretim)

197,63103

1612363

500

TYT

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Marka İletişimi (Açıköğretim)

Dolmadı

Dolmadı

800

TYT

 

Marka İletişimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Marka İletişimi mesleği Anadolu Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Marka İletişimi alanında eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercihi açıköğretim fakültesi olan Anadolu Üniversitesidir. Marka İletişimi Bölümü için Anadolu Üniversitesi taban puanı 197,63103, başarı sıralaması 1612363’tür. Marka İletişimi Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Marka İletişimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Marka İletişimi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin marka iletişimi alanında çalışacak, dijital çağa ayak uydurabilecek, açıköğretim fakültesinde eğitim alacağı için uzaktan çalışmayla kendini geliştirebilecek kişiler olması beklenmektedir. Marka İletişimi Bölümünde eğitim alabilmek için Marka İletişimi Bölümü taban puanını geçmek, Marka İletişimi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Marka İletişimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Marka İletişimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Marka İletişimi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Marka İletişimi bölümü mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlere geçiş yapabilmektedir. Mezunların çalışabileceği sektör ve iş alanları benzemektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?