online-egitimler-bogazici-enstitusu
Kültür - İletişim Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Kültür - İletişim Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Kültür - İletişim Bilimleri 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü taban puanları, Kültür - İletişim Bilimleri Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Kültür - İletişim Bilimleri başarı sıralaması Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Kültür - İletişim Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Kültür - İletişim Bilimleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 403,58980, en yüksek 417,00521'dir. Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 10696, en yüksek 6177'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kültür ve İletişim Bilimleri

417,00521

6177

SÖZ

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Kültür ve İletişim Bilimleri

403,58980

10696

SÖZ

 

Kültür - İletişim Bilimleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü sadece Türk-Alman Üniversitesinde verilmektedir. Türk-Alman Üniversitesi disiplinlerarası eğitim anlayışı ve Kültür - İletişim Bilimleri Bölümüne sahip olan tek üniversite olması itibarıyla bu alandaki prestijini kanıtlamaktadır. Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü için Türk-Alman Üniversitesi taban puanı 417,00521 ve başarı sıralaması 6177’dir. 

Kültür - İletişim Bilimleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü okumak isteyen kişilerde bulunması gereken bazı nitelikler vardır. Örneğin okumayı sevmek, araştırmacı olmak ve medya sektörüne ilgi duymak gerekmektedir. Ayrıca bu bölümü okumak için Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü taban puanını geçmek, Kültür - İletişim Bilimleri Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Kültür - İletişim Bilimleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Kültür - İletişim Bilimleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Kültür - İletişim Bilimleri ile İletişim Bilimleri birbiriyle benzerlik göstermektedir. Her iki bölüm de kendisini iletişim alanında akademik olarak geliştirmek isteyen kişilere hitap etmektedir. İletişim Kuramları, Medya Okuryazarlığı ve Gazetecilik dersleri bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?