Kazak Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Bölüm Yazıları

Kazak Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kazak Dili - Edebiyatı 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, Kazak Dili - Edebiyatı Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Kazak Dili - Edebiyatı başarı sıralaması Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Kazak Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Kazak Dili - Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanı 214,79412’dir. Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması 775643’tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ (Yabancı)

Kazak Dili ve Edebiyatı

214,79412

775643

SÖZ

 

Kazak Dili - Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü sadece Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde bulunmaktadır. Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Kazak Dili - Edebiyatı Bölümünü açan tek üniversite olması itibarıyla bu alandaki prestijini ortaya koymaktadır. Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü için Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi taban puanı 214,79412 ve başarı sıralaması 775643’tür. 

Kazak Dili - Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü okumak isteyen kişilerde bulunması gereken belli başlı özellikler vardır. Örneğin Kazak diline ilgi duymak, Kazak kültürünü merak etmek ve dil öğrenmeye yatkın olmak gerekmektedir. Ayrıca bu bölümü okumak için Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Kazak Dili - Edebiyatı Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Kazak Dili - Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Kazak Dili - Edebiyatı benzeri bir bölüm bulunmamaktadır.


Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat