İletişim Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


İletişim Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İletişim Bölümü taban puanları, İletişim Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İletişim Bölümü başarı sıralaması İletişim Fakültesi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İletişim Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İletişim Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İletişim Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İletişim Fakültesi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İletişim Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İletişim Bölümü eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İletişim Bölümü 2023 taban puanı 460,83237’dir. İletişim Bölümü 2023 başarı sıralaması 1155’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

İletişim (Fransızca)

460,83237

1155

SÖZ

 

İletişim Bölümü Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İletişim Bölümü ülkemizde sadece Galatasaray Üniversitesinde eğitimi verilen bir alandır. Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Galatasaray Üniversitesi bu eğitimi Fransızca verdiği için aday öğrencilerin ilgisini çekmektedir. İletişim Bölümü için Galatasaray Üniversitesi taban puanı 460,83237 ve başarı sıralaması 1155’tir.

İletişim Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İletişim Fakültesi Bölümü okumak isteyen kişilerde bulunması gereken bazı özellikler vardır. Örneğin iletişim alanına ilgi duymak, sosyal bilimlere meraklı olmak, yazılı ve sözlü kültür alanında belli bir seviyeye gelmiş olmak gerekir. Öte yandan bu bölümü okumak için İletişim Bölümü taban puanını geçmek, İletişim Fakültesi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

İletişim Bölümü Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İletişim Bölümü benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

İletişim Bölümü ile benzerlik gösteren bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler iletişim ajanslarında, kurumların halkla ilişkiler departmanlarında, medya şirketlerinde çalışırlar. Reklamcılık, İletişim Kuramları, İletişim Bilgisi gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?