online-egitimler-bogazici-enstitusu
İletişim Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


İletişim Bilimleri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İletişim Bilimleri Bölümü taban puanları, İletişim Bilimleri Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İletişim Bilimleri başarı sıralaması İletişim Bilimleri Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İletişim Bilimleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İletişim Bilimleri Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İletişim Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İletişim Bilimleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İletişim Bilimleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İletişim Bilimleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İletişim Bilimleri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 283,40410, en yüksek 365,99297'dir. İletişim Bilimleri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 296270, en yüksek 40051'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

İletişim Bilimleri

365,99297

40051

SÖZ

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İletişim Bilimleri (Burslu)

337,92796

89225

SÖZ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

İletişim Bilimleri

283,40410

296270

SÖZ

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İletişim Bilimleri (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

 

İletişim Bilimleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İletişim Bilimleri Bölümü en iyi Hacettepe Üniversitesinde öğrenilir. Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Hacettepe Üniversitesi sahip olduğu zengin ders içerikleri, güçlü akademik kadrosu sayesinde İletişim Bilimleri Bölümünü isteyen öğrencilerin dikkatini çekmektedir. İletişim Bilimleri Bölümü için Hacettepe Üniversitesi taban puanı 365,99297 ve başarı sıralaması 40051’dir. Diğer en iyi iki seçenek arasında Doğuş Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi bulunur. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü tam burslu taban puanı 337,92796 ve başarı sıralaması 89225’dir. Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü tam burslu taban puanı 283,40410 ve başarı sıralaması 296270’tir. 

İletişim Bilimleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İletişim Bilimleri Bölümü okumak isteyen öğrencilerin sahip olması gereken bazı kişilik özellikleri vardır. Örneğin iletişim bilimlerine ilgi duymak, araştırmacı olmak, sosyal bilimler alanını merak etmek gibi özellikler gerekir. Ayrıca bu bölümü okumak için İletişim Bilimleri Bölümü taban puanını geçmek, İletişim Bilimleri Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

İletişim Bilimleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İletişim Bilimleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Kültür - İletişim Bilimleri
 • Yeni Medya ve İletişim

İletişim Bilimleri Bölümüne benzeyen bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler çeşitli medya şirketlerinde, kurumların halkla ilişkiler departmanlarında, reklam ajanslarında vb. çalışırlar. İletişim Kuramları, Kültürlerarası İletişim ve Medya Okuryazarlığı dersleri bu bölümlerde ortaktır.
Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?