Halkla İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Halkla İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Halkla İlişkiler Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Halkla İlişkiler Bölümü taban puanları, Halkla İlişkiler Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Halkla İlişkiler başarı sıralaması Halkla İlişkiler Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Halkla İlişkiler Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Halkla İlişkiler Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Halkla İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Halkla İlişkiler Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Halkla İlişkiler Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Halkla İlişkiler eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Halkla İlişkiler Bölümü 2023 taban puanları belli olmamıştır. Halkla İlişkiler Bölümü 2023 başarı sıralaması henüz net değildir

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (Yabancı)

Halkla İlişkiler (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (Yabancı)

Halkla İlişkiler (%25 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (Yabancı)

Halkla İlişkiler (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

 

Halkla İlişkiler Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Halkla İlişkiler Bölümü eğitimini %25 burslu, %50 burslu ve ücretli seçenekleriyle Uluslararası Balkan Üniversitesi vermektedir. Uluslararası Balkan Üniversitesi, Halkla İlişkiler Bölümü ile ilgili tek eğitim veren üniversite olması yönüyle öne çıkar. Halkla İlişkiler Bölümü için Uluslararası Balkan Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması henüz belli değildir.

Halkla İlişkiler Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Halkla İlişkiler Bölümü okumak için bazı özelliklere sahip olmak gerekir. Örneğin gözlem yeteneğinin güçlü olması, sosyal iletişim becerilerinin kuvvetli olması ve stratejik düşünmek bu bölüm için gerekli niteliklerdir. Ayrıca bu bölümü okumak için Halkla İlişkiler Bölümü taban puanını geçmek, Halkla İlişkiler Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Halkla İlişkiler Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Halkla İlişkiler benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Halkla İlişkiler Bölümüne benzer bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler istihdam alanları ve ortak dersleri açısından birbirine benzemektedir. Örneğin bu bölümlerden mezun olan kişiler hastanelerin, özel şirketlerin veya medya kuruluşlarının halkla ilişkiler biriminde ya da reklam ajanslarında çalışırlar. Ayrıca Yeni İletişim Teknolojileri, Halkla İlişkiler, Pazarlama Yönetimi, Genel İşletme, Reklamcılık gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?