online-egitimler-bogazici-enstitusu
Gürcü Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Gürcü Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, Gürcü Dili – Edebiyatı Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Gürcü Dili - Edebiyatı başarı sıralaması Gürcü Dili – Edebiyatı Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Gürcü Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Gürcü Dili - Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanları en düşük 210,35888, en yüksek 226,63985'tir. Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 799644, en yüksek 680032'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gürcü Dili ve Edebiyatı

226,63985

680032

SÖZ

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Gürcü Dili ve Edebiyatı

210,35888

799644

SÖZ

 

Gürcü Dili - Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde daha iyi öğrenilir. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Gürcü Dili – Edebiyatı Bölümüne ilişkin en yüksek tabanına sahip olarak bu alandaki prestijini ortaya koymaktadır. Ayrıca güçlü akademik kadrosu ile öne çıkmaktadır. Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi taban puanı 226,63985 ve başarı sıralaması 680032’dir. Bu bölüm için diğer bir seçenek ise Düzce Üniversitesidir. Düzce Üniversitesi Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanı 210,35888 ve başarı sıralaması 799644’tür.

Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı nitelikler vardır. Örneğin dil öğrenmeye yatkın olmak, Gürcü Dili – Edebiyatı’na ilgi duymak, farklı kültürleri öğrenmeye açık olmak gerekir. Öte yandan bu bölümü okumak için Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Gürcü Dili - Edebiyatı Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Gürcü Dili - Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Gürcü Dili - Edebiyatı benzeri bir bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?