online-egitimler-bogazici-enstitusu
Görsel Sanatlar 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Görsel Sanatlar 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Görsel Sanatlar Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Görsel Sanatlar Bölümü taban puanları, Görsel Sanatlar Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Görsel Sanatlar başarı sıralaması Görsel Sanatlar bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Görsel Sanatlar Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Görsel Sanatlar Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Görsel Sanatlar 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Görsel Sanatlar Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Görsel Sanatlar Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Görsel Sanatlar eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Görsel Sanatlar Bölümü 2023 taban puanı 284,90781'dir. Görsel Sanatlar Bölümü 2023 başarı sıralaması 288.235’tir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.)

284,90781

288.235

SÖZ

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Görsel Sanatlar (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Görsel Sanatlar (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Görsel Sanatlar (%25 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

 

Görsel Sanatlar Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Görsel Sanatlar Bölümü Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, uzun süredir Görsel Sanatlar alanında eğitim vermesi, sanat etkinlikleri (bienaller, fuarlar, galeriler, müzeler vb.) ile ilgili geziler düzenlemesi bakımından bu bölümü tercih edecek öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Görsel Sanatlar Bölümü için Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi taban puanı 284,90781 ve başarı sıralaması 288.235’tir. Bu bölüm için bir diğer seçenek ise %25 burslu, %50 burslu ve ücretli seçenekleri ile Uluslararası Balkan Üniversitesidir. Ancak Uluslararası Balkan Üniversitesinin taban puanı ve başarı sıralaması henüz belli değildir.

Görsel Sanatlar Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Görsel Sanatlar Bölümünde okumak isteyen öğrencilerin sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Örneğin estetik anlayışının olması, yaratıcı olması ve görsel sanatlar alanına ilgi duyması gerekmektedir. Öte yandan bu bölümü okumak için Görsel Sanatlar Bölümü taban puanını geçmek, Görsel Sanatlar Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Görsel Sanatlar Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Görsel Sanatlar benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Resim-İş Öğretmenliği

Görsel Sanatlar Bölümü ile Resim-İş Öğretmenliği birbirine benzemektedir. Her iki bölümde de resim sanatına ilgi duymak ve bu alanda yetenekli olmak gerekmektedir. Ayrıca çalışma alanları bakımından da bu iki bölüm birbirine benzemektedir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler galerilerde, sanat atölyelerinde, müzelerde çalışmaktadır. Desen, Sanat Tarihi, Tasarım gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?