İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-03-01T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Geleneksel Türk Sanatları 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Geleneksel Türk Sanatları 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Geleneksel Türk Sanatları 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü taban puanları, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Geleneksel Türk Sanatları başarı sıralaması Geleneksel Türk Sanatları Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Geleneksel Türk Sanatları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Geleneksel Türk Sanatları Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Geleneksel Türk Sanatları eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü 2023 taban puanı 216,53796’dır. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü 2023 başarı sıralaması 763231’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.)

216,53796

763231

SÖZ

 

Geleneksel Türk Sanatları Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, ülkemizde sadece Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde verilmektedir. Bu bölüme meslek ve teknik lisesi mezunu olan öğrencilere ayrılan kontenjan ile girmek mümkündür. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünü açan tek üniversite olması, dersleri disiplinlerarası bir yaklaşımla ele alması, uygulamalı derslere yer vermesi bakımından bu bölümü tercih edecek öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü için Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi taban puanı 216,53796 ve başarı sıralaması 763231’dir.

Geleneksel Türk Sanatları Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı nitelikler vardır. Örneğin Geleneksel Türk Sanatları alanına ilgi duymak, yaratıcı olmak, estetik anlayışa sahip olmak gerekir. Öte yandan bu bölümü okumak için Geleneksel Türk Sanatları Bölümü taban puanını geçmek, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Geleneksel Türk Sanatları Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Geleneksel Türk Sanatları benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile El Sanatları Bölümü benzerlik gösterir. İki bölüm tasarım, sanat, desen gibi ortak alanlara sahiptir. Ayrıca Sanat Tarihi, Tasarım, Desen gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?