online-egitimler-bogazici-enstitusu
Fotoğraf - Video 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Fotoğraf - Video 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Fotoğraf - Video Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Fotoğraf - Video Bölümü taban puanları, Fotoğraf – Video Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Fotoğraf – Video başarı sıralaması Fotoğraf – Video Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Fotoğraf - Video Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Fotoğraf - Video Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Fotoğraf - Video 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Fotoğraf - Video Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Fotoğraf – Video Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Fotoğraf - Video eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Fotoğraf - Video bölümü 2023 taban puanları en düşük 315,3985, en yüksek 362,38016'dır. Fotoğraf - Video bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 154591, en yüksek 44728'dir.

 

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Fotoğraf ve Video

362,38016

44728

SÖZ

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Fotoğraf ve Video

315,39850

154591

SÖZ

 

Fotoğraf - Video Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Fotoğraf - Video Bölümü için Yıldız Teknik Üniversitesi tercih edilebilir. Yıldız Teknik Üniversitesi, Fotoğraf - Video Bölümü için en yüksek taban puanı ve başarı sıralamasına sahiptir. Bu durum, Yıldız Teknik Üniversitesinin Fotoğraf - Video Bölümü alanındaki prestijini ortaya koymaktadır. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi, seçmeli dersler sayesinde öğrencilerin bölümde uzmanlaşmak istedikleri alanı seçmelerine imkan tanımaktadır. Fotoğraf - Video Bölümü için Yıldız Teknik Üniversitesi taban puanı 362,38016 ve başarı sıralaması 44728’dir. Fotoğraf - Video Bölümü için ikinci bir seçenek ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’dir. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Fotoğraf - Video Bölümü taban puanı 315,3985 ve başarı sıralaması 154591’dir.

Fotoğraf - Video Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Fotoğraf - Video Bölümü okumak isteyen kişilerde belli özelliklerin bulunması gerekir. Örneğin yaratıcılık, görsel analiz yapabilme ve güçlü gözlem yeteneği bu bölüm için gerekli niteliklerdir. Ayrıca bu bölümü okumak için Fotoğraf - Video Bölümü taban puanını geçmek, Fotoğraf – Video Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekir.

Fotoğraf - Video Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Fotoğraf - Video benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Fotoğraf – Video Bölümüne benzer alanlar yukarıda verilmiştir. Bu bölümler gerek sahip oldukları ortak dersler, gerek istihdam olanakları açısından benzerlik taşımaktadır. Örneğin bu bölümlerden mezun olan öğrenciler stüdyolarda, haber merkezlerinde, reklam ajanslarında vb. çalışmaktadır. Ayrıca Temel Fotoğrafçılık, Sayısal Fotoğrafçılık ve Estetik gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?