Deri Konfeksiyon 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deri Konfeksiyon 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Deri Konfeksiyon Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Deri Konfeksiyon Bölümü taban puanları, Deri Konfeksiyon Bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Deri Konfeksiyon başarı sıralaması Deri Konfeksiyon Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Deri Konfeksiyon Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Deri Konfeksiyon Bölümü taban puanları, TYT’deki sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Deri Konfeksiyon 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Deri Konfeksiyon Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Deri Konfeksiyon Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Deri Konfeksiyon eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Deri Konfeksiyon Bölümü 2023 taban puanları ve başarı sıralamaları kontenjan dolmadığından henüz belli olmamıştır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Deri Konfeksiyon

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

 

Deri Konfeksiyon Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Deri Konfeksiyon mesleği ile ilgili bölüm, ülkemizde sadece Manisa Celal Bayar Üniversitesinde açılmıştır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi köklü geçmişi ve bu bölümü açan tek üniversite olmasıyla Deri Konfeksiyon alanında öne çıkmaktadır. Deri Konfeksiyon Bölümü için Manisa Celal Bayar Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralamaları ise kontenjan dolmadığından belli olmamıştır.

Deri Konfeksiyon Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Deri Konfeksiyon Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin tasarıma ilgi duyması, çizimde yetenekli olması ve giyim sektörüne karşı meraklı olması gerekir. Ayrıca Deri Konfeksiyon Bölümünde eğitim alabilmek için Deri Konfeksiyon Bölümü taban puanını geçmek, Deri Konfeksiyon Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Deri Konfeksiyon Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Deri Konfeksiyon benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Deri Konfeksiyon Bölümü ile Deri Mühendisliği ve Deri Teknolojisi Bölümleri istihdam alanları ve ders içerikleri bakımından benzerlik göstermektedir. Örneğin bu bölümlerden mezun olan öğrenciler deri üretim fabrikalarında, deri pazarlayan şirketlerde ve deri kimyasallarını üreten firmalarda istihdam edilirler. Ayrıca Deri Teknolojisi, Deri Üretim Pratiği, Deri Analizi gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?