Çerkez Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Çerkez Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Çerkez Dili – Edebiyatı Bölümü taban puanları, Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Çerkez Dili - Edebiyatı başarı sıralaması Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Çerkez Dili - Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Çerkez Dili - Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanları en düşük 195,13072, en yüksek 211,53865'tir. Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 820737, en yüksek 794523'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Çerkez Dili ve Kültürü

211,53865

794523

SÖZ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Çerkez Dili ve Kültürü

195,13072

820737

SÖZ

 

Çerkez Dili - Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü Düzce Üniversitesi’nde daha iyi öğrenilir. Çünkü Düzce Üniversitesi Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümü söz konusu olduğunda daha yüksek taban puanına sahip olarak bu alanda ne kadar yetkin olduğunu kanıtlamaktadır. Ayrıca Düzce Üniversitesi devlet üniversitesi olduğu için Çerkez Dili - Edebiyatı okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Çerkez Dili – Edebiyatı Bölümü için Düzce Üniversitesi taban puanı 211,53865 ve başarı sıralaması 794523’tür. Bu bölümü okumak isteyen öğrenciler ikinci bir seçenek olarak Erciyes Üniversitesini tercih etmektedir. Erciyes Üniversitesi Çerkez Dili – Edebiyatı Bölümü taban puanı 195,13072 ve başarı sıralaması 820737’dir.

Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Çerkez Dili – Edebiyatı okumak isteyen kişilerin belli niteliklere sahip olması gerekir. Örneğin dil öğrenme yeteneğinin güçlü olması, sözel iletişim becerilerinin sağlam olması ve Çerkez Dili – Edebiyatı ile Çerkez kültürüne ilgi duymak gerekli özellikler arasındadır. Öte yandan bu bölümü okumak için Çerkez Dili – Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Çerkez Dili – Edebiyatı Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek de şarttır.

Çerkez Dili - Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Çerkez Dili - Edebiyatı Bölümüne benzer bir bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?