online-egitimler-bogazici-enstitusu
Yapı Yalıtım Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Yapı Yalıtım Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü taban puanları, Yapı Yalıtım Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Yapı Yalıtım Teknolojisi başarı sıralaması Yapı Yalıtım Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Yapı Yalıtım Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Yapı Yalıtım Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yapı Yalıtım Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

30

TYT

 

Yapı Yalıtım Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Yapı Yalıtım Teknolojisi mesleği Konya Teknik Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Yapı Yalıtım Teknolojisi eğitimi ülkemizde yalnızca Konya Teknik Üniversitesi tarafından verilmektedir. Yapı Yalıtım Teknolojisi bölümünde eğitim almak isteyen kişiler Konya Teknik Üniversitesini tercih etmektedir. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü için Konya Teknik Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin yapı yalıtım alanında çalışmak isteyen, yalıtım teknolojilerine ilgili, dikkatli ve detaycı kişiler olması beklenmektedir. Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Yapı Yalıtım Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Yapı Yalıtım Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Yapı Yalıtım Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Yapı Yalıtım Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Yalıtım alanında kullanılan malzemeler ve yalıtım teknolojisi alanında öğrenilecek bilgiler kimya bilimi ile alakalıdır. Bu nedenle Yapı Yalıtım Teknoloji bölümü mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıda yer alan bölümlere geçiş yapabilmektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?