Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralaması
Bölüm Yazıları

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü taban puanları, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi başarı sıralaması Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 192,90875’tir. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1671528'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi

192,90875

1671528

30

TYT

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

30

TYT

 

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi mesleği Necmettin Erbakan Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü eğitimi ülkemizde yalnızca iki üniversite bünyesinde verilmektedir. Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi Un ve Unlu Mamuller alanında eğitim veren eğitim kurumlarıdır. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü için Necmettin Erbakan Üniversitesi taban puanı 192,90875, başarı sıralaması 1671528’dir. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü için Gaziantep Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin gıda sektöründe çalışmak isteyen, un ve unlu mamuller teknolojisine ilgili, değirmencilik alanına meraklı kişiler olması beklenmektedir. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü ile benzerlik gösterdiğini söylemek mümkündür. Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü yalnızca unlu mamuller alanında eğitim veren bir önlisans programıyken Aşçılık bölümünün eğitimi çok daha kapsamlıdır ve unlu mamuller alanı derslerden biridir. Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat