online-egitimler-bogazici-enstitusu
Tohum Bilimi - Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Tohum Bilimi - Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü taban puanları, Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Tohum Bilimi - Teknolojisi başarı sıralaması Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Tohum Bilimi - Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Tohum Bilimi - Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 222,83138’dir. Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 594.512’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Tohum Bilimi ve Teknolojisi

222,83138

594.512

SAY

 

Tohum Bilimi - Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü ülkemizde sadece Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde bulunur. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümüne sahip olan tek üniversite olduğu için bu alanda öne çıkmaktadır. Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi taban puanı 222,83138 ve başarı sıralaması 594.512’dir. 

Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümünü okumak isteyenlerin sahip olması gereken bazı nitelikler vardır. Örneğin tarıma ilgi duymak, sayısal alanda başarılı olmak ve araştırmacı olmak bu bölüm için gerekli özellikler arasında gösterilir. Öte yandan bu bölümü okumak için Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Tohum Bilimi - Teknolojisi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Tohum Bilimi - Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Tohum Bilimi - Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Tohum Bilimi - Teknolojisi benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler çalışma alanları ve ders içerikleri açısından ortak özellikler gösterir. Örneğin bu bölümlerden mezun olanlar Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı birimlerde, tohum firmalarında istihdam edilirler. Ayrıca Botanik, Fizik, Kimya gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?