online-egitimler-bogazici-enstitusu
Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü 2023 Taban Puanları

Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü 2023 Taban Puanları


Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü taban puanları, Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Tarımsal Genetik Mühendisliği başarı sıralaması Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Tarımsal Genetik Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Tarımsal Genetik Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 276,10123’tür. Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 322142’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Tarımsal Genetik Mühendisliği (İngilizce)

276,10123

322142

SAY

 

Tarımsal Genetik Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü ülkemizde sadece Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde bulunur. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümünü açan tek üniversite olması ve eğitim dilinin İngilizce olması itibarıyla öne çıkmaktadır. Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü için Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi taban puanı 276,10123 ve başarı sıralaması 322142’dir. 

Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü okumak isteyen kişilerin belli özellikleri taşıması gerekir. Örneğin sayısal alanda başarılı olmak, disiplinli olmak, tarıma ve mühendisliğe ilgi duymak gerekir. Öte yandan bu bölümü okumak için Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Tarımsal Genetik Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Tarımsal Genetik Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Tarımsal Genetik Mühendisliği benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler ders içerikleri ve çalışma alanları bakımından ortak özellikler taşır. Örneğin bu bölümlerden mezun olanlar tarım şirketlerinde istihdam edilirler. Ayrıca Kimya, Botanik, Tarımsal Ekonomi, Biyokimya gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?