online-egitimler-bogazici-enstitusu
Su Bilimleri ve Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Su Bilimleri ve Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Su Bilimleri - Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü taban puanları, Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Su Bilimleri - Mühendisliği başarı sıralaması Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Su Bilimleri - Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Su Bilimleri - Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Su Bilimleri - Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Su Bilimleri – Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 271,78407’dir. Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 336611’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Su Bilimleri ve Mühendisliği

271,78407

336611

SAY

 

Su Bilimleri ve Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü ülkemizde sadece İstanbul Üniversitesinde eğitimi verilen bir bölümdür. Dolayısıyla İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünü açan tek üniversite olduğu için bu alanda öne çıkmaktadır. Su Bilimleri - Mühendisliği Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı 271,78407 ve başarı sıralaması 336611’dir.

Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Su Bilimleri - Mühendisliği Bölümünü okumak isteyen kişilerde bulunması gereken bazı özellikler vardır. Örneğin sayısal alanda başarılı olmak, araştırmacı olmak ve su ürünleri bilimlerine ilgi duymak gerekir. Öte yandan bu bölümü okumak için Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Su Bilimleri ve Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Su Bilimleri ve Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Su Ürünleri Mühendisliği
 • Su Bilimleri Bölümü

Su Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü ile yukarıdaki bölümler ortak özelliklere sahiptir. Örneğin bu bölümlerden mezun olanlar su ürünleri çiftliklerinde ve su ürünleri üretim merkezlerinde istihdam edilirler. Ayrıca bu bölümlerde Kimya, Meteoroloji, Kalkülüs gibi dersler ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?