Optik - Akustik Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Optik - Akustik Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü taban puanları, Optik - Akustik Mühendisliği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Optik - Akustik Mühendisliği başarı sıralaması Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Optik - Akustik Mühendisliği taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Optik - Akustik Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Optik - Akustik Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanları ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için henüz belli olmamıştır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Optik ve Akustik Mühendisliği (İngilizce)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Optik ve Akustik Mühendisliği (İngilizce) (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Optik - Akustik Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü ülkemizde sadece Gaziantep Üniversitesinde bulunur. Gaziantep Üniversitesi Optik - Akustik Mühendisliği Bölümünü açan tek üniversite olması ve disiplinlerarası eğitim vermesi nedeniyle Optik - Akustik Mühendisliği Bölümünü isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü için Gaziantep Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Optik - Akustik Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Optik - Akustik Mühendisliği Bölümünü tercih edecek öğrencilerin sahip olması gereken belli nitelikler vardır. Örneğin sayısal alanda başarılı olmak, doğru analiz yapabilmek ve mühendisliğe ilgi duymak önemlidir. Ayrıca bu bölümü okumak için Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Optik - Akustik Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Optik - Akustik Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Fotonik Bölümü

Optik - Akustik Mühendisliği Bölümü ile Fotonik Bölümü ders içerikleri açısından ortak özellikler taşır. Örneğin bu bölümlerde Genel Kimya, Genel Fizik, Fotonik, Programlama, Optiğe Giriş gibi dersler ortaktır. Ayrıca her iki bölüm, fotonik ve optik alanıyla ilişkili olduğu için benzer yönlere sahiptir.


Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?