Nanoteknoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Nanoteknoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, Nanoteknoloji Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Nanoteknoloji Mühendisliği başarı sıralaması Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Nanoteknoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Nanoteknoloji Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Nanoteknoloji Mühendisliği (İngilizce)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Nanoteknoloji Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Nanoteknoloji Mühendisliği mesleği Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Nanoteknoloji Mühendisliği eğitimi yalnızca Sivas Cumhutiyet Üniversitesinde alınabilmektedir. Nanoteknoloji alanında farklı bölüm ve eğitimler sunan eğitim kurumları olsa da Nanoteknoloji Mühendisliği ismiyle tek bir eğitim bulunmaktadır. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin nanoteknoloji alanına ilgili, mühendislikte başarılı olabilecek, gelişen teknolojiye hâkim bireyler olması beklenmektedir. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Nanoteknoloji Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Nanoteknoloji Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 

Nanoteknoloji Mühendisliği ile benzerlik gösteren bölümlerdir. Nanoteknoloji alanında eğitim alan öğrenciler, maddenin en küçük yapı taşı olan nanobirim ile ilgili araştırmalar yapacak şekilde eğitilmektedirler. Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü mezunları için iş olanakları, otomotiv, elektronik, enerji, teknoloji ve sağlık sektörüdür. Bilgisayar Programlama, Nano Bilim, Nanomalzemeler ve Üretim Metotları dersleri ortak olarak alınan derslerden bazılarıdır.


Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?