online-egitimler-bogazici-enstitusu
Nanobilim - Nanoteknoloji Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Nanobilim - Nanoteknoloji Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Nanobilim - Nanoteknoloji Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü taban puanları, Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Nanobilim ve Nanoteknoloji başarı sıralaması Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Nanobilim ve Nanoteknoloji 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Nanobilim ve Nanoteknoloji eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü 2023 taban puanları en düşük 217,77688, en yüksek 253,01552'dir. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 635597, en yüksek 411427'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Nanobilim ve Nanoteknoloji

253,01552

411427

SAY

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Nanobilim ve Nanoteknoloji (KKTC Uyruklu)

217,77688

635597

SAY

 

Nanobilim ve Nanoteknoloji Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Nanobilim ve Nanoteknoloji mesleği Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü eğitimi yalnızca Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde verilmektedir. Gelişen teknoloji ile her geçen gün önem kazanan nanoteknoloji eğitimi için farklı bölüm seçenekleri bulunsa da Nanobilim ve Nanoteknoloji ismiyle tek bir bölüm bulunmaktadır. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi taban puanı 253,01552, başarı sıralaması 411427’dir. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü için KKTC uyruklu Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi taban puanı 217,77688, başarı sıralaması 635597’dir. 

Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin nanobilim alanına ilgili, teknolojiyi güncel olarak takip eden, pozitif bilimlerde başarılı kişiler olması beklenmektedir. Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümünde eğitim alabilmek için Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü taban puanını geçmek, Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Nanobilim ve Nanoteknoloji Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Nanobilim ve Nanoteknoloji benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Nanobilim - Nanoteknoloji Bölümü ile benzerlik gösteren bölümlerdir. Nanoteknoloji alanında eğitim alan mezunlar için iş olanakları, çevre, enerji, tıp, sağlık, havacılık ve uzay sektörüdür. Bilgisayar Programlama, Genel Matematik, Nanomalzemeler ve Üretim Metotları gibi dersler ortak müfredat derslerinden bazılarıdır.


Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?