online-egitimler-bogazici-enstitusu
Moleküler Biyoteknoloji 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Moleküler Biyoteknoloji 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması


Moleküler Biyoteknoloji Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü taban puanları, Moleküler Biyoteknoloji bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Moleküler Biyoteknoloji başarı sıralaması Moleküler Biyoteknoloji bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Moleküler Biyoteknoloji 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Moleküler Biyoteknoloji Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Moleküler Biyoteknoloji eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü 2023 taban puanları en düşük 427,91501, en yüksek 441,58674'tür. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 73891, en yüksek 61918’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Moleküler Biyoteknoloji (Almanca)

441,58674

61918

SAY

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Moleküler Biyoteknoloji (Almanca)

427,91501

73891

SAY

 

Moleküler Biyoteknoloji Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Moleküler Biyoteknoloji mesleği en iyi Türk-Alman Üniversitesinde öğrenilmektedir. Türk-Alman Üniversitesi, Moleküler Biyoteknoloji bölüm adıyla eğitim veren tek kurumdur. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü için Türk-Alman Üniversitesi taban puanı 441,58674, başarı sıralaması 61918’dir. Moleküler Biyoteknoloji Bölümü için Türk-Alman Üniversitesi taban puanı 427,91501, başarı sıralaması 73891’dir. 

Moleküler Biyoteknoloji Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Moleküler Biyoteknoloji Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin moleküler biyoteknoloji alanında istihdam edilmek isteyen, pozitif bilimlerde yetenekli, laboratuvar ortamında çalışmaya istekli kişiler olması beklenmektedir. Moleküler Biyoteknoloji Bölümünde eğitim alabilmek için Moleküler Biyoteknoloji Bölümü taban puanını geçmek, Moleküler Biyoteknoloji bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Moleküler Biyoteknoloji Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Moleküler Biyoteknoloji benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Moleküler Biyoteknoloji Bölümü ile benzerlik gösteren bölümlerdir. Moleküler Biyoteknoloji bölümünden mezun olan öğrenciler, genetik araştırma merkezleri, insan sağlığı için üretim yapan firmalar, kanser araştırma merkezlerinde işe alım şansına sahiptir. Hücre Biyolojisi, Medikal Biyoteknoloji, Endüstriyel Biyoteknoloji dersleri ortak olarak alınan derslerden bazılarıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?