online-egitimler-bogazici-enstitusu
Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü 2023 Taban Puanları

Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü 2023 Taban Puanları


Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü taban puanları, Malzeme Bilimi - Teknolojileri bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Malzeme Bilimi - Teknolojileri başarı sıralaması Malzeme Bilimi - Teknolojileri bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Malzeme Bilimi - Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Malzeme Bilimi - Teknolojileri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 385,12421, en yüksek 417,78525'dir. Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 83088, en yüksek 115305’tir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri (Almanca)

417,78525

82875

SAY

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devleti)

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri (Almanca)

385,12421

115043

SAY

 

Malzeme Bilimi - Teknolojileri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü eğitimi yalnızca Türk-Alman Üniversitesinde verilmektedir. Almanca eğitim diline sahip Malzeme Bilimi – Teknolojileri bölümü, Türk-Alman Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Bölüm, farklı materyallerden malzemelerin üretim süreci üzerine bir eğitim verir. Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü için Türk-Alman Üniversitesi taban puanı 417,78525, başarı sıralaması 83088’dir. Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü için Türk-Alman Üniversitesi taban puanı 385,12421, başarı sıralaması 115305’tir. 

Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin malzeme bilimine ilgili, farklı sektörlerde çalışmaya istekli, Almanca temelinin bulunuyor olması önemlidir. Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümünde eğitim alabilmek için Malzeme Bilimi - Teknolojileri Bölümü taban puanını geçmek, Malzeme Bilimi - Teknolojileri bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Malzeme Bilimi - Teknolojileri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Malzeme Bilimi - Teknolojileri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Malzeme mühendisleri, farklı materyallerdeki malzemeleri geliştirir ve gerektiği şekilde uygularlar. Malzeme ve Yaşam, Malzeme Dünyası, Malzemelerin Fiziksel Özellikleri dersleri ortak olarak alınmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?