online-egitimler-bogazici-enstitusu
Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları

Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları


Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği başarı sıralaması Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanları en düşük 295,38047, en yüksek 485,06605'tir. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 266208, en yüksek 25941'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği (Burslu)

485,06605

25941

SAY

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)

463,71727

42851

SAY

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri (Almanca)

417,78525

82875

SAY

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği (%50 Burslu)

396,27533

103378

SAY

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri (Almanca)

385,12421

115043

SAY

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği (Ücretli)

310,63100

229609

SAY

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

UŞAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği

Dolmadı

Dolmadı

SAY

UŞAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü için en yüksek puan ile alım yapan üniversite, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesidir. Yeditepe Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi gelişmekte olan teknoloji ve gün geçtikçe önem kazanan nanoteknoloji alanında verdiği kapsamlı eğitimler ile tercih edilmektedir. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi taban puanı 485,06605, başarı sıralaması 25941’dir. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü için Yeditepe Üniversitesi taban puanı 463,71727, başarı sıralaması 42851’dir. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü için Türk-Alman Üniversitesi taban puanı 417,78525, başarı sıralaması 82875’dir.

Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin  nanoteknolojiye ilgili, mühendisliğe yatkın, pozitif bilimlerde başarılı olması aranan özelliklerdendir. Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Malzeme Bilimi - Nanoteknoloji Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Nanoteknoloji adını metrenin milyarda birine denk olan nanometreden almaktadır. Nanoteknoloji odaklı eğitim alan kişiler, sağlık, bilim, teknoloji alanlarında iş bulma imkanına sahiptir. Günümüz teknolojisinde gittikçe önem kazanan nanoteknoloji ve nanobilim alanında eğitim alan kişiler, pek çok sektörde istihdam fırsatı bulur. Nanoteknolojiye Giriş, Nano Ölçekte Üretim, Nano Elektronikler dersleri ortak olarak alınan derslerden birkaçıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?